„Młodzież zapobiega pożarom”. Gmina Koło wyłoniła reprezentantów do etapu powiatowego

0
567
Osiemnastu uczniów ze szkół w Sokołowie, Kiełczewie Smużnym, Wrzącej Wielkiej oraz Powierciu wzięło udział w eliminacjach gminnych w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
W pierwszej grupie wiekowej, czyli klas I-VI znalazło się 9 uczniów. Taka sama liczba uczestników utworzyła kategorię, w której znaleźli się wychowankowie klas VII oraz młodzież gimnazjalna.
Tradycyjnie startujący w wiedzowej rywalizacji mieli do rozwiązania test, który miał za zadanie
wyłonić zwycięzców i jednocześnie tych, którzy gminę Koło będą reprezentować na szczeblu powiatowym.
W pierwszej grupie wiekowej największą wiedzą wykazali się: Gabriela Zwolińska z Wrzącej Wielkiej (30 pkt/30 możliwych do zdobycia). Na drugim miejscu uplasowała się Karolina Obiała z Powiercia (27 pkt/30 pkt), a na trzecim – Natalia Bagińska z Wrzącej Wielkiej (25 pkt/30 pkt).
W drugiej grupie najlepiej z testem poradziła sobie Oliwia Andrzejewska z Powiercia (29 pkt/30 pkt), wyprzedzając koleżankę ze szkoły, Magdalenę Kwiatkowską, która zgromadziła 28 punktów, oraz Weronikę Zając, która osiągnęła rezultat 27 punktów.
Zatem, zgodnie z wynikami, w eliminacjach powiatowych gminę Koło reprezentować będą Gabriela Zwolińska i Oliwia Andrzejewska.
W komisji oceniającej zasiedli: prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP, Maciej Pilarski, prezes OSP w Powierciu, Jarosław Stawicki oraz przedstawicielki samorządu gminnego, Justyna Wałowska i Ewelina Płuciennik.
zdjęcia: UG Koło, okrągłemiasto.pl