Młodzież z kolskiego LO i jej ,,Koncepcja Na Młodość”

0
121

Grupa młodzieży z kolskiego Liceum Ogólnokształcącego realizuje projektu pod nazwą ,,Koncepcja Na Młodość” w ramach olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii” na temat edukacji seksualnej. Młodzi ludzie zagłębiają się w tematykę związaną z seksualnością, poruszają zagadnienia związane z chorobami przenoszonymi drogą płciową, ich objawami, leczeniem, pokazują różne sposoby antykoncepcji, opowiadają o ich skuteczności itp. Kolejnym ważnym punktem jest zbiórka pieniędzy na koszyczki pierwszej potrzeby w toaletach lokalnych szkół, w których znalazłyby się podpaski, chusteczki nawilżające, płyny do demakijażu, płyny antybakteryjne itd. Realizowanym projektem młodzi ludzie pokazują, że są rozsądni i potrafią radzić sobie z ważnymi, niełatwymi tematami. Niedługo w naszym mieście zawisną plakaty dotyczące chorób przenoszonych drogą płciową i nie tylko.

Poprzez podjęte działania młodzież chce dostarczyć swoim rówieśnikom wiedzę o seksualności, menstruacji, chorobach przenoszonych drogą płciową, antykoncepcji, którą sama próbuje pozyskać. Ma ona być wiarygodna i sprawdzona.

Więcej szczegółów o projekcie znajduje się w mediach społecznościowych. Można je znaleźć na: https://www.facebook.com/Koncepcja-na-M%C5%82odo%C5%9B%C4%87-103196071650330

https://www.instagram.com/koncepcjanamlodosc/?fbclid=IwAR2qhEoD_-doSbHaV_JCU1orb8Jr8CjIRQ8rHEGKcmE13FGQDtKPuLh7Y3c

źródło: projekt Koncepcja Na Młodość

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here