MKS Dąbie w czołówce drużyn A-klasy w Polsce! W sobotę wygrał z Teleszyną Przykona

0
101
To naprawdę dobry zespół. MKS Dąbie robi postępy i coraz lepiej poczyna sobie na murawie. Młody skład, konsekwencja w grze, dobre podejście trenera, zaangażowanie i determinacja dają efekty. Pewność drużyny i siła psychiczna systematycznie wzrasta. Wszystko to złożyło się na sukces, jakim jest 4. miejsce w skali kraju w A-klasie dąbskiej drużyny, prowadzonej przez Łukasza Kujawę. W okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną konińskiej klasy A, zespół MKS-u pod wodzą Łukasza Kujawy rozegrał 9 spotkań kontrolnych, z których 8 to zwycięstwa i 1 porażka. W sumie strzelono 40 bramek, a 8 piłkarze MKS-u stracili. W rundzie wiosennej, w kadrze zespołu nie pojawi się Kamil Budynek. Treningi wznowił natomiast Mateusz Śmiglewski. Nową twarzą w szeregach zespołu jest też Martin Boniecki – 16-letni zawodnik, który przez ostatnie lata reprezentował barwy juniorskiej drużyny MKS-u.
OZPN Konin opublikował zestawienie. Sklasyfikowane zostały w nim zespoły, które w ostatniej rundzie wykazały się najlepszą formacją ofensywną jak i defensywną. Zespół Łukasza Kujawy znajduje się na drugim miejscu, tuż za zespołem ze Słupcy, występującym w lidze wojewódzkiej. MKS pojawia się również na 7. pozycji pod względem najlepszej defensywy w naszym rejonie. W obu zestawieniach pojawiły się tylko 4 drużyny: Górnik Konin, Sokół Kleczew, Victoria Września i MKS Dąbie.
W minioną sobotę na stadionie miejskim w Dąbiu ruszyła runda wiosenna konińskiej klasy A. Do Dąbia przyjechał zespół Teleszyny Przykona, który rundę jesienną skończyła na 5. pozycji w tabeli, z dorobkiem 18 punktów. To spotkanie zawodnicy MKS-u Dąbie wygrali 5-1, a bramki dla MKS-u zdobyli Hubert Śmiglewski, Patryk Wojciechowski, Konrad Mechowski, Martin Boniecki i z rzutu karnego Łukasz Kujawa.
źródło: MKS Dąbie, zdjęcia: archiwum MKS Dąbie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here