Mistrzowie i wicemistrzynie Polski są z Kłodawy!

0
136

W Bydgoszczy odbył się finał centralny 58. Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety” 2019. Pierwotnie był zaplanowany na czerwiec br. W związku ze zmianą terminu w zawodach uczestniczyli uczniowie, którzy w roku szkolnym 2018/2019 reprezentowali swoją szkołę.

Turniej odbywał się w obiektach Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz. W etapie centralnym uczestniczyły zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt z finałów wojewódzkich. Wielkopolskę reprezentowało Gimnazjum nr 1 w Kłodawie, zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt. Każda drużyna liczyła trzech uczniów. Reprezentację dziewcząt tworzyły Magdalena Banasiak, Wiktoria Kowalewska i Olga Izychart, a chłopców – Kamil Szczęsny, Filip Cieniewski oraz Wiktor Kochański. Opiekunem i trenerem drużyny jest Mariusz Andrzejczak. Warto podkreślić, że uczniowie z kłodawskiej „jedynki” byli najmłodszymi uczestnikami w turnieju. Pozostali byli ze szkół średnich.

Podczas zawodów strzelano w konkurencji Kdw – 60 strzałów w pozycji leżącej z karabinka sportowego kal. 5,6 mm, do tarcz elektronicznych oddalonych od strzelca o 50 metrów.

W klasyfikacji drużynowej chłopców najlepsza w Polsce okazała się ekipa z Kłodawy, która zdobyła główne trofeum, czyli Srebrny Muszkiet. Tuż za nią uplasowały się drużyny I LO w Biłgoraju oraz ZS w Głogówku. Sukces kłodawskich strzelców, w ostatniej kolejce strzelań, przypieczętował Kamil Szczęsny, który był najlepszy wśród chłopców i indywidualnie także zapisał na swoim koncie mistrzowski tytuł.

Świetną formę zaprezentowały także dziewczęta z kłodawskiej „jedynki”, które po raz kolejny stanęły na podium. Srebro, w ostatniej serii, zapewniła im Magdalena Banasiak.

źródło i zdjęcie: SP nr 1 w Kłodawie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here