Mistrzostwo rejonu konińskiego dla dziewcząt z SP nr 1 w Kole!

0
76

W Turku odbyły się mistrzostwa rejonu konińskiego w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci. Do zawodów rozgrywanych w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej przystąpiło 5 szkół z rejonu. Powiat kolski reprezentowały młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole. Dziewczyny z jedynki pewnie zwyciężyły, pokonując wszystkich przeciwników stosunkiem setów 2:0.

Zacięta walka toczyła się o kolejne miejsca, a wszystkie mecze kończyły się wynikami 2:1. Ostatecznie drugie miejsce zajęła SP nr 4 z Turku, trzecie SP nr 2 Konin, czwarte SP Zagórów i piąte SP Wilczyn. Zwycięski zespół awansował do finału wojewódzkiego, który odbędzie się jutro, tj. 4 kwietnia, w Kostrzynie. Do rywalizacji przystąpi osiem najlepszych szkół z województwa.

Skład reprezentacji SP1 Koło: Amelia Chmielewska (kapitan), Paulina Kwieciak, Zosia Onak, Joanna Radzikowska, Kornelia Kowalska, Oliwia Grabowska, Oliwia Kozłowska, Marysia Piasecka, Martyna Raczyńska, Izabela Kowalczyk, Oliwia Orlikowska. Wszystkie dziewczyny są uczennicami klasy 6e – sportowej i trenują siatkówkę pod okiem p. Jacka Krzaczka.

źródło i zdjęcia: SP nr 1 w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here