Misterium Męki Pańskiej po raz drugi w Kole [FOTO]

0
782
Misterium Męki Pańskiej

Po raz drugi w Kole odbyła się plenerowa inscenizacja Misterium Męki Pańskiej. Podobnie jak w ubiegłym roku, w role bohaterów wcielili się mieszkańcy miasta i okolic. Oni też dostarczyli duchowych doznań, towarzyszących najważniejszym świętom w Kościele katolickim.

Przygotowania do widowiska trwały cztery tygodnie, a w przedsięwzięciu wzięło udział około 50 osób. Wszyscy sami przygotowali stroje i dołożyli starań, by przypominały one te z czasów Chrystusa. W inscenizacji uczestniczyły również chóry z kolskich parafii, które zadbały o oprawę muzyczną.

Drogę krzyżową poprowadzili duchowni: ksiądz Janusz Kęsicki z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole oraz wikariusz z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej, ks. Przemysław Kłosowski.

Organizatorami misterium były trzy kolskie parafie rzymskokatolickie, Stowarzyszenie „Kolanie” oraz Stowarzyszenie „Tradycja-Kultura-Region Zatrzymać Czas” w Witowie, przy finansowej pomocy samorządów miejskiego i powiatowego.

Poniżej galera zdjęć z dzisiejszego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

W ramach przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy, w Dąbiu odbył się także konkurs pisanek oraz ciast.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here