Miś może być ratownikiem

0
73
Miś może być ratownikiem

To, jak ważne jest podarowanie maskotki dziecku poszkodowanemu w wypadku czy pożarze, uświadomiła akcja strażaków pod hasłem „Twój miś może zostać ratownikiem”. Jej finał odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole była miejscem finału kampanii „Twój miś może zostać ratownikiem”. Celem przedsięwzięcia było uświadomienie, że udzielanie wsparcia psychologicznego. Jak również minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach jest niezwykle ważne, a wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się obok.

Akcja przyniosła wiele korzyści. Propagowała zachowania, które wpływają na bezpieczeństwo. Była także doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Gdzie często poszkodowanymi są dzieci, już na etapie akcji ratowniczej należy otoczyć je szczególną opieką.

Miś może być ratownikiem

Zbiórka maskotek trwała blisko dwa miesiące. Zebrano około 500 pluszaków. Wyselekcjonowane zabawki przekazano przedstawicielom ochotniczych straży pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu kolskiego.

Miś może być ratownikiem

Przy okazji spotkania dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole przekazały strażakom kartkę z życzeniami z okazji ich święta.

źródło: KP PSP Koło; zdjęcia: archiwum KP PSP Koło, SP nr 3 w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here