Mika rozpoczęła służbę w kolskiej policji

0
566
317-268373

Mika zaczyna pracę w kolskiej policji. Zanim trafiła do kolskiej jednostki przeszła specjalistyczne, pięciomiesięczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Współdziałanie z Miką ćwiczył też jej przewodnik, sierżant Mateusz Rybicki. Właściwa współpraca psa z przewodnikiem, opiera się na wzajemnym zaufaniu, ale też bezwzględnym posłuszeństwem zwierzęcia wobec jego przewodnika.

Mika jest przygotowywana do pracy przy wyszukiwaniu różnego rodzaju środków odurzających. Ma opanowanych wiele różnorodnych elementów tresury. Najważniejszym punktem szkolenia było ćwiczenie zdolności węchowych, podczas których pies uczył się rozpoznawać i kojarzyć zapachy substancji narkotycznych oraz właściwie kontrolować pomieszczenia, pojazdy i osoby.

Mika jest owczarkiem belgijskim. Ma prawie dwa lata i wraz ze swoim przewodnikiem sierż. Mateuszem Rybickim zakończyli niedawno szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Z jakości szkolenia jakie przeszła Mika, można wnosić, że będzie bardzo skuteczna.

Przypomnijmy. Mika jest drugim psem w KPP w Kole. Od lutego br. służbę pełni Goran, który jest psem patrolowo-tropiącym.

O Goranie czytaj więcej TUTAJ

źródło i zdjęcia: KPP w Kole