Mieszkanka gminy Grzegorzew obchodziła setne urodziny

0
271
14

Mieszkanka gminy Grzegorzew obchodziła setne urodziny. Pani Helena Kawalec z Bylic jest najstarszą mieszkanką gminy. Uroczystość na jej cześć rozpoczęła się mszą świętą, którą odprawił proboszcz parafii ksiądz kanonik, Andrzej Piesik. Pani Helena Kawalec setne urodziny świętowała w otoczeniu kochających córek, wnucząt, prawnucząt, przyjaciół i znajomych. Było to wydarzenie niezwykle ważne dla samorządu, o czym świadczyła obecność wójt Bożeny Dominiak, przewodniczącego Rady Gminy Grzegorzew Tadeusza Sosnowskiego oraz radnego Łukasza Łuczyńskiego. Z życzeniami przybyła również delegacja z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kole, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzegorzewie oraz Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych oddział w Kole.

Pani Helena Kawalec urodziła się 26 lipca 1919 roku w Byliczkach. Związek małżeński z Czesławem Kawalcem zawarła 1 września 1937 roku w Borysławicach Kościelnych. Państwo Kawalcowie doczekali się 6 dzieci: czterech córek oraz dwóch synów. Obecnie dostojna jubilatka jest dumna z 5 wnucząt oraz 3 prawnucząt.

Wójt Bożena Dominiak z radością i wzruszeniem złożyła pani Helenie Kawalec serdeczne życzenia, wyrazy uznania, głębokiego szacunku i podziwu. Życzyła, aby czas odpoczynku po latach ciężkiej pracy i trudzie wychowania dzieci mijał u boku kochającej rodziny. Na ręce jubilatki przekazała życzenia, upominek, bukiet róż oraz list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego. Szanowna pani Heleno! Doczekała pani sędziwego wieku. Z całego serca życzymy pani zdrowia, nieustającej pogody ducha, aby nigdy nie opuszczała panią ludzka życzliwość – mówiła wójt Bożena Dominiak.

Uśmiechnięta jubilatka cierpliwie przyjmowała życzenia, serdeczności i naręcza kwiatów. Nie zabrakło toastów i lampki szampana.

źródło i zdjęcia: Urząd Gminy w Grzegorzewie

Inne wydarzenia z gminy Grzegorzew – czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here