Mieszkaniec gminy Kłodawa zatrzymany za nielegalny tytoń

0
189
317-272213

Policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie, pracując nad sprawą związaną z przestępczością gospodarczą, wytypowali miejsce, gdzie najprawdopodobniej znajdują się nielegalne wyroby. We wtorek, 21 stycznia br., funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres i sprawdzili posiadaną informację. Jak się okazało, była prawdziwa.

Na terenie gminy Kłodawa, w budynku mieszkalnym, funkcjonariusze znaleźli ponad 64.000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 52.000 sztuk papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, a także kilkadziesiąt kilogramów krajanki tytoniowej, która również nie posiadała polskich znaków akcyzy. Ponadto policjanci zabezpieczyli perfumy i odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.

Zatrzymany 42-letni mieszkaniec gminy Kłodawa usłyszał już zarzuty posiadania tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przyznał się do zarzucanych czynów, za które grożą mu nawet 3 lata więzienia. Straty, jakie poniósł Skarb Państwa, oszacowano wstępnie na blisko 130.000 złotych.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here