Michał Wawrykiewicz rozmawiał z mieszkańcami Koła

0
118

Michał Wawrykiewicz, prawnik, twórca Inicjatywy Wolne Sądy, gościł w Kole. Odwiedził je na zaproszenie lidera powiatowych struktur Nowoczesnej, Roberta Gajdy. Celem wizyty było spotkanie z mieszkańcami i dyskusja na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego, w których startuje z listy Koalicji Europejskiej.

Michał Wawrykiewicz jest adwokatem. Do Parlamentu Europejskiego startuje jako kandydat obywatelski. Jest twórcą Inicjatywy Wolne Sądy, jednym z inicjatorów powołania Komitetu Obrony Sprawiedliwości KOS, ekspertem zespołów parlamentarnych ds. Uregulowania Stosunków Własnościowych, ds. Ładu Konstytucyjnego i Praworządności oraz ds. Reformy Wymiary Sprawiedliwości. Działa jako konsultant oraz autor ekspertyz Biura Analiz Sejmowych. Jest również działaczem Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy i członkiem Rad Programowych Archiwum im. Prof. Wiktora Osiatyńskiego oraz Stowarzyszenia „Paragraf-Państwo”.
Został uhonorowany, wraz inicjatywą Wolne Sądy, nagrodą Newsweeka im. Teresy Torańskiej za działalność publiczną w 2018 roku oraz Radia TOK FM im. Anny Laszuk, za wyjątkowy wpływ na rzeczywistość w 2018 roku.

Jako adwokat z blisko dwudziestoletnią praktyką prawniczą, specjalizuje się w zakresie prawa cywilnego, handlowego, nieruchomości oraz inwestycji infrastrukturalnych.

źródło i zdjęcia: Nowoczesna, Robert Gajda

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here