Mężczyzna doznał urazu ręki. Wypadek podczas prac polowych

0
61

Kolscy strażacy, 25 sierpnia, o godz. 18.38, przyjęli zgłoszenie o zdarzeniu miejscowości Leszcze, w gminie Kłodawa. Natychmiast do akcji wyruszyli strażacy z JRG Koło oraz druhowie OSP Luboniek,  OSP Kłodawa, OSP Bierzwienna Długa i OSP Leszcze. Po dojeździe na miejsce ratownicy zastali mężczyznę z zakleszczoną w siewniku prawą ręką. Poszkodowany był przytomny.

W pracach polowych udział brały dwie osoby. Drugim był operator ciągnika, który po opuszczeniu pojazdu stracił przytomność.

Strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań Udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy operatorowi ciągnika. Jednocześnie uwalniali osobę poszkodowaną z zakleszczoną ręką w siewniku przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego przekazali medykom operatora ciągnika, a po uwolnieniu ręki z maszyny rolniczej, także poszkodowanego.

W trakcie udzielania pomocy medycznej przez ZRM, strażacy zabezpieczyli amputowany w wyniku zdarzenia palec poszkodowanego. Mężczyzna z urazem ręki został przetransportowany do szpitala, natomiast operator ciągnika nie wymagał hospitalizacji. Na miejsce przybył patrol Policji, który prowadził czynności oraz zabezpiecza miejsce zdarzenia. Działania ratownicze trwały prawie dwie godziny. W akcji uczestniczyło 28 strażaków.

źródło: KP PSP w Kole