„Malinowa Mamba” w akcji, czyli kolejne „Sprzątanie Świata” w Kole [FOTO]

0
523

Malinowa Mamba” po raz piąty zorganizowała lokalnie akcję, włączając się tym samym w „Sprzątanie Świata”. W tym roku jest to jubileuszowa, 25. edycja proekologicznego przedsięwzięcia, które upłynęła pod hasłem „Akcja – Segregacja!”.

W Kole pierwotnie porządkowanie zaplanowane było na ubiegły weekend, ale ostatecznie zbieranie śmieci przeprowadzono dziś, a tym, którzy zechcieli odpowiedzieć na apel członków stowarzyszenia towarzyszyła piękna słoneczna aura.

Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, i tym razem „Malinowa Mamba” współpracowała z Urzędem Miasta w Kole, który zapewnił worki, a o odbiór śmieci po akcji zadbał Miejski Zakład Usług Komunalnych, który podstawił kontener.

W tym roku, w wyborze terenu, który był porządkowany, pomogli internauci, wskazując swój typ na fanpage’u stowarzyszenia. Wybór okazał się zbieżny z opinią członków „Malinowej Mamby” , którzy mają sentyment do miejsca związanego ze sportową imprezą, której „Malinowa Mamba” patronuje. – Tu początek miał bieg „Malinowa Piątka”, a podczas Grand Prix Koła odbywa się jeden z biegów o puchar „Malinowej Mamby”. Cieszymy się zatem, że to miejsce wskazali internauci – powiedział prezes stowarzyszenia, Mariusz Kwarciński.

W akcji wzięli udział nie tylko członkowie organizacji, a budujące jest to, że chętnie w zbieranie śmieci zaangażowały się także zuchy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole, które dzielnie pomagały dorosłym.