Luty upłynął pod hasłem cyberbezpieczeństwa

0
30

Przez cały luty wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole uczestniczyli w szeregu działań z zakresu świadomego korzystania z Internetu i nowych technologii.

Szkolny pedagog we współpracy ze Szkolną Kasą Oszczędności opracowali miesięczny cykl działań w celu uświadamiania uczniów w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz promowania i utrwalania dobrych praktyk związanych z mądrym i bezpiecznym poruszaniem się w sieci. Przygotowane zadania obejmowały działania edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne. Oprócz licznych zajęć tematycznych, które odbywały się w czasie lekcji informatyki, komputerowych, z wychowawcą, funkcjonowania osobistego i społecznego czy zajęć w Klubie Młodego SKO-wicza „SKOwo” oraz spotkań ze szkolnym pedagogiem, uczniowie uczestniczyli również w warsztatach z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz pracownikami Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole. Zorganizowano również konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet” oraz szkolny test wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie.

Warto nadmienić, iż podobnie jak rok temu, tegoroczne działania w kolskim SOSW zostały zgłoszone jako lokalna inicjatywa w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2021. Ideą Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej na całym świecie od 2004 roku, jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Cele i zadania zrealizowane w czasie tegorocznych działań pozwoliły na zaangażowanie się społeczności SOSW w Kole w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia w świecie wirtualnym i realnym, czego dowodem jest zaświadczenie otrzymane od Polskiego Centrum Programu Safer Internet – głównego organizatora Dnia Bezpiecznego Internetu 2021.

źródło i zdjęcia: SOSW w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here