Ludowe tańce i barwna sceneria, czyli Narodowe Czytanie “Wesela” Wyspiańskiego

1
423
W pięknej scenerii, nawiązującej do ludowych wzorów i motywów odbyła się w Kole kolejna edycja akcji Narodowe Czytanie, zapoczątkowana przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Wydarzenie odbywające się pod honorowym patronatem pary prezydenckiej, tym razem skupiło się wokół młodopolskiego dramatu Stanisława Wyspiańskiego.
W Kole „Wesele” z podziałem na role czytali mieszkańcy Koła w różnym wieku. Byli to nauczyciele, dyrektorzy i pracownicy jednostek kultury, przedstawiciele wielu organizacji, instytucji i stowarzyszeń oraz osoby znane z życia publicznego naszego miasta. Bardzo licznie dopisali także uczniowie szkół średnich z terenu miasta i powiatu kolskiego: LO i ZSEA oraz ZSRCKU w Kościelcu.
Po raz kolejny organizatorem wydarzenia była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole wraz z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych. W tym roku pomocą służyły jeszcze dwie instytucje: Miejski Dom Kultury w Kole oraz Zespół Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu. To dzięki działającemu przy tej placówce Zespołowi Tańca Ludowego „Kościelec”, tegoroczna edycja została wzbogacona o kilka odsłon tanecznych w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych.
Czytaniu „Wesela” towarzyszyły: konkurs wiedzy o dziele, regionalne przysmaki, możliwość tworzenia ozdób z bibuły wraz z Teresą Brzoską, wystawa wydanych w różnych okresach egzemplarzy dramatu Wyspiańskiego oraz okazja do opatrzenia okolicznościową pieczęcią własnej książki.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here