Lodu i śniegu nie ma, ale zasady przypomnieć trzeba [FOTO]

0
144
DSC04651

Śniegu nie ma, temperatury przypominają wczesną wiosnę, a po rzece nie płynie kra, ale przypomnieć zasady bezpieczeństwa trzeba. U progu ferii zimowych zrobili to kolscy policjanci i strażacy. Na spotkanie zaprosili uczniów kolskich szkół. Mundurowi w ramach działań „Bezpieczne ferie 2020” mówili o niebezpieczeństwie wynikającym z wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Kole przeprowadzili pokaz udzielania pomocy osobom, które wpadły do wody. Pokazali też techniki ratowania człowieka, pod którym zarwał się lód. Ratownicy użyli do tego celu specjalistycznych rzutek, desek i drabin. Zaprezentowali także metody udzielenia pomocy osobie tonącej przez przypadkowego świadka, przy pomocy dostępnych przedmiotów, takich jak gałęzie i szaliki. Udzielili również wskazówek, jak samemu wydostać się z wody.

Ponadto rozdali ulotki informujące o konkursie fotograficzno-plastycznym pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

U progu ferii policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, związanych z zimowymi zabawami. Nie należy wchodzić na zamarznięte stawy, jeziora i rzeki. Lód pokryty śniegiem może być zdradliwy. Nie widać jego grubości i niebezpiecznych miejsc. Ponadto śnieg obciąża taflę lodu, zmniejszając jego wytrzymałość. Zabawy polegające na zjeżdżaniu na sankach, nartach itp. sprzęcie mogą odbywać się jedynie w miejscach oddalonych od ruchu pojazdów. Należy unikać kuligów, polegających na ciągnięciu sanek za samochodem. Taka zabawa może skończyć się tragicznie.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here