Kuba Michalski wyśpiewał historię Polski

0
250

Już po raz kolejny, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole gościła Kubę Michalskiego, kompozytora muzyki do wierszy znanych poetów i do tekstów własnych, występującego również z interpretacjami piosenek Leonarda Cohena i Jacka Kaczmarskiego, mającego w dorobku pięć płyt z zespołem „Cotton Cat”, oraz cztery albumy solowe. Kuba Michalski był wielokrotnie nagradzany, m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie.

Na koncert, który odbył się w Miejskim Domu Kultury, złożyły się piosenki genialnego barda, Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej, m.in. „Samosierra”, „Krajobraz po uczcie”, „Rozbite oddziały”, Ballada wrześniowa”, „Mury” i kompozycje Kuby Michalskiego do wierszy wielkich poetów polskich, m.in. Kochanowskiego, Mickiewicza, Norwida, Asnyka i Herberta. Całość stworzyła poetycko-muzyczną opowieść o historii Polski,od potężnego królestwa Jagiellonów, poprzez czas rozbiorów, odzyskanie niepodległości w roku 1918, wojnę, aż do czasów współczesnych. Frazy tej opowieści opatrzone były krótkim komentarzem historycznym.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here