Kryształowe Koło pojechało do Konina

0
162

Pięć orkiestr rywalizowało wczoraj o Kryształowe Koło podczas XII Turnieju Orkiestr Dętych. Konkurs wygrała Orkiestra Dęta PAK KWB z Konina.

Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta z Poddębic, Orkiestra Dęta PAK KOB z Konina, Sompolińska Orkiestra Dęta z Sompolna, Orkiestra Dęta OSP z Górki Pabianickiej walczyły na plenerowej scenie o główne trofeum XII Turnieju Orkiestr Dętych.

Imprezę tradycyjnie rozpoczął przemarsz zespołów ulicami miasta, pokaz musztry, a po spotkaniu się orkiestr na stadionie, wspólne wykonanie utworu. Potem przyszedł czas na etap konkursowy, który oceniało jury w składzie: płk Lechosław Wilk – były dyr. orkiestry wojsk ochrony pow. kraju, Krzysztof Pydyński – dyr. Szkoły Muzycznej I i II st. w Koninie, Adam Kołodziejczak – emerytowany nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Kole.

Za prezentację muzyki w marszu oraz koncertową Kryształowe Koło zdobyła Orkiestra Dęta PAK KWB z Konina. Drugą nagrodę otrzymała Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej, a trzecią – Stowarzyszenie Orkiestra Dęta z Poddębic. Czwarte miejsce zajęł Sompolińska Orkiestra Dęta, a piąte – Orkiestra Dęta OSP z Górki Pabianickiej. Przyznano także nagrody indywidualne. Najlepszym solistą okazał się saksofonista z Orkiestry Dętej PAK KWB z Konina, a najlepszym dyrygentem konkursu kapelmistrz Sompolińskiej Orkiestry Dętej.

Poza konkursem, tak jak w latach ubiegłych, przed zgromadzoną publicznością wystąpiła także Orkiestra Dęta OSP Koło. Organizatorem wydarzenia była Orkiestra Dęta OSP Koło, a współorganizatorami burmistrz Koła, starosta kolski oraz MOSiR i MDK.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here