Kradli w sklepach na terenie całej Polski. Kolscy policjanci zatrzymali ich w Piotrkowie Trybunalskim

0
185

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kole, rankiem 21 stycznia br., na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, zatrzymali trzech mężczyzn, których podejrzewali o szereg kradzieży sklepowych na terenie całej Polski. Policjanci ustalili, że co najmniej jednej kradzieży dokonali na terenie Koła. 12 stycznia z jednego z tutejszych supermarketów wynieśli za linię kas, nie uiszczając zapłaty, niemal 100 sztuk bombonierek o łącznej wartości przekraczającej 1.300 złotych.

Zatrzymanych policjanci przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Kole i tu przedstawiono im zarzuty. 35-, 34- i 24-latek przyznali się łącznie do kilkudziesięciu podobnych kradzieży na terenie całej Polski. Ich łupem padały głównie alkohol, słodycze i perfumy droższych marek. Mundurowi ustalili również, że 34-latek i jego 24-letni kompan są poszukiwani do odbycia kary za wcześniej popełnione przestępstwa. Za przestępstwo kradzieży Kodeks karny przewiduje pozbawienie wolności do 5 lat. 34-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego musi liczyć się z surowszą karą, ponieważ opisywanych czynów dokonywał w warunkach tzw. recydywy.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here