Koronawirus w powiecie kolskim. Dodatkowe obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

0
134

Minister zdrowia Adam Niedzielski, podczas dzisiejszej konferencji, poinformował, że wprowadzone na okres od 27 marca do 9 kwietnia br. dodatkowe obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia br.

Szczegóły na gov.pl/web/koronawirus/przedluzamy-obowiazujace-obostrzenia-do-18-kwietnia

Tymczasem minionej doby, w Polce odnotowano 14 910 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W Wielkopolsce stwierdzono ich 1 476, w tym w powiecie kolskim – 12.

Dziś Ministerstwo Zdrowia podało informację o 638 osobach, które zmarły z powodu COVID-19 lub współistnienia z nim innych schorzeń. Nie było wśród nich mieszkańców naszego powiatu.

Statystyka nowych zakażeń i zgonów, z powodu COVID-19 lub schorzeń współistniejących, dla powiatu kolskiego prezentuje się następująco:

Dzień liczba nowych zakażeń Liczba zgonów
4 kwietnia 33 0
5 kwietnia 29 1
6 kwietnia 5 0
7 kwietnia 12 0

Z dostępnych danych wynika zatem, że od początku pandemii do dziś, tj. 7 kwietnia br., w powiecie kolskim, zakażenie koronawirusem potwierdzono u 2 735 osób, a z powodu COVID-19 lub jego współistnienia z innymi chorobami zmarło 115 mieszkańców naszego powiatu.

Artykuł powiązany: Najnowsze dane. Ile nowych zakażeń, ile wykonanych szczepień?

Informacje o sytuacji sanitarno-epidemiologicznej oraz szczepień można śledzić na:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/raport-szczepien-przeciwko-covid-19

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here