Konkursem strzeleckim uhonorowali dwie rocznice

0
150

W sobotnie przedpołudnie 20 stycznia, 155. rocznicę wybuchu powstania styczniowego i 73. rocznicę wyzwolenia Koła spod okupacji hitlerowskiej Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka”, wspólnie z MTC w Kole, uczcił konkursem strzeleckim.

Zanim jednak uczestnicy rozpoczęli sportową rywalizację, dla uczczenia obu rocznic, udali się pod pomnik powstańców nad zalewem rzeki Warty, gdzie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz, a kierownik klubu przypomniał o wydarzeniach historycznych z tamtych lat.

Ze względu na przenikliwe zimno, konkurs strzelecki odbył się w pomieszczeniu starej sali wykładowej LOK w Kole. Instrukcję posługiwania się bronią, a także i zachowania bezpieczeństwa na strzelnicy udzielił młodym zawodnikom instruktor oraz sędzia strzelectwa sportowego, Mirosław Mikołajczyk, który wspólnie z Andrzejem Kowalskim oraz Romanem Borysiewiczem prowadzili i czuwali nad przebiegiem całego konkursu. Każdy z zawodników oddał po 8 strzałów do tarczy odległej od stanowiska strzeleckiego o 10 metrów. Po podsumowaniu wyników, w kategorii dziewcząt zwyciężyła 14-letnia Kinga Tyburek przed 7- letnią Martą Wasilewską. Trzecie miejsce wystrzelała 14-letnia Aneta Zagozda. W kategorii chłopców zwyciężył 12-letni Emanuel Szadkowski przed 9-letnim Oskarkiem Wojewodą. Trzecie miejsce zajął 12-letni Nikodem Żerko. Czwartym zawodnikiem został 12-letni Paweł Bartosik. Najmłodszym zawodnikiem tego konkursu była 7-letnia Marta Wasilewska, która – jak się okazało – wyśmienicie dała sobie radę z bronią.

Wszyscy uczestnicy strzeleckiej imprezy obdarowani zostali upominkami, a nagrodę specjalną otrzymał zwycięzca konkursu w kategorii chłopców, Emanuel Szadkowski.

Spotkanie zakończyły wspólny słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcie.

źródło i zdjęcia: Ryszard Borysiewicz