Koncert Dla Przemka. „Chłopaku, trzymaj się”! [FOTO]

0
581

Chłopaku, trzymaj się”. Z takim apelem, słowami piosenki Piotra Bukartyka, do chorującego na rdzeniaka mózgu Przemka Zacharskiego, zwrócili się członkowie zespołu Stricto, którzy wczoraj wystąpili na scenie Miejskiego Domu Kultury w Kole. Ale nie tylko oni zagrali charytatywnie dla 34-latka, który zmaga się z ciężką chorobą. Do akcji dołączyły Wartaki, Agnieszka i Hania Szurgot, Wiktoria Toruńska, Krzysiek Toruński, Amelia Trafna, Olga Leszcz, taneczna grupa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole oraz konińska grupa Folk Street.

Po sobotniej zbiórce na leczenie Przemka Zacharskiego, która odbyła się przy okazji 3. biegu w ramach Grand Prix Koła 2018, wczoraj, w kolskim MDK-u, odbył się koncert dedykowany Przemkowi. Tuż przed wydarzeniem oraz w trakcie jego trwania każdy chętny mógł pomóc poprzez wrzucenie dobrowolnego datku do puszki. Ale oprócz pieniędzy ważne było również psychiczne wsparcie, które choremu 34-latkowi okazali nie tylko artyści występujący na scenie, ale także publiczność, która licznie przybyła na muzyczną ucztę.

A jej repertuar był bardzo różnorodny pod względem stylu i brzmienia. Były utwory refleksyjne i nastrojowe, ale nie brakło też żywiołowych i dynamicznych. Oprócz lokalnych artystów, czyli Wartaków, Agnieszki i Hani Szurgot, Wiktorii Toruńskiej, Krzyśka Toruńskiego, Amelii Trafnej, Olgi Leszcz, zespołu Stricto i tanecznej grupy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole na scenie pojawił się także koniński zespół Folk Street. – Potrafią pomagać i robią to chętnie. Dla Przemka zgodzili się wystąpić bez wahania – powiedziała prowadząca koncert Agata Dziedziczak, dodając kilka szczegółów o stylu muzyki prezentowanej przez grupę. – Podziwiają ulicznych grajków i zapragnęli tworzyć taki klimat na estradzie. Ich nieujarzmiona energia to ogień, którym chcą nas obdarować. Mają świadomość, że każdy z nas jest inny i ma inne upodobania muzyczne. Biorąc to pod uwagę, stworzyli utwory, które określa się autentyczną muzyką. Bo jeśli jest głębia, moc i wyrazista forma, to cóż można jeszcze powiedzieć… To można tylko przeżyć. Folk Street umie łączyć wszelkie gatunki muzyczne: bluesa ze swingiem, jazz z muzyką kreolską, a jamajskie rytmy reggae z muzyką celtycką. Musicie państwo sami po usłyszeć i poczuć…