Koncert Dla Przemka. „Chłopaku, trzymaj się”! [FOTO]

0
520

Chłopaku, trzymaj się”. Z takim apelem, słowami piosenki Piotra Bukartyka, do chorującego na rdzeniaka mózgu Przemka Zacharskiego, zwrócili się członkowie zespołu Stricto, którzy wczoraj wystąpili na scenie Miejskiego Domu Kultury w Kole. Ale nie tylko oni zagrali charytatywnie dla 34-latka, który zmaga się z ciężką chorobą. Do akcji dołączyły Wartaki, Agnieszka i Hania Szurgot, Wiktoria Toruńska, Krzysiek Toruński, Amelia Trafna, Olga Leszcz, taneczna grupa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole oraz konińska grupa Folk Street.

Po sobotniej zbiórce na leczenie Przemka Zacharskiego, która odbyła się przy okazji 3. biegu w ramach Grand Prix Koła 2018, wczoraj, w kolskim MDK-u, odbył się koncert dedykowany Przemkowi. Tuż przed wydarzeniem oraz w trakcie jego trwania każdy chętny mógł pomóc poprzez wrzucenie dobrowolnego datku do puszki. Ale oprócz pieniędzy ważne było również psychiczne wsparcie, które choremu 34-latkowi okazali nie tylko artyści występujący na scenie, ale także publiczność, która licznie przybyła na muzyczną ucztę.

A jej repertuar był bardzo różnorodny pod względem stylu i brzmienia. Były utwory refleksyjne i nastrojowe, ale nie brakło też żywiołowych i dynamicznych. Oprócz lokalnych artystów, czyli Wartaków, Agnieszki i Hani Szurgot, Wiktorii Toruńskiej, Krzyśka Toruńskiego, Amelii Trafnej, Olgi Leszcz, zespołu Stricto i tanecznej grupy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole na scenie pojawił się także koniński zespół Folk Street. – Potrafią pomagać i robią to chętnie. Dla Przemka zgodzili się wystąpić bez wahania – powiedziała prowadząca koncert Agata Dziedziczak, dodając kilka szczegółów o stylu muzyki prezentowanej przez grupę. – Podziwiają ulicznych grajków i zapragnęli tworzyć taki klimat na estradzie. Ich nieujarzmiona energia to ogień, którym chcą nas obdarować. Mają świadomość, że każdy z nas jest inny i ma inne upodobania muzyczne. Biorąc to pod uwagę, stworzyli utwory, które określa się autentyczną muzyką. Bo jeśli jest głębia, moc i wyrazista forma, to cóż można jeszcze powiedzieć… To można tylko przeżyć. Folk Street umie łączyć wszelkie gatunki muzyczne: bluesa ze swingiem, jazz z muzyką kreolską, a jamajskie rytmy reggae z muzyką celtycką. Musicie państwo sami po usłyszeć i poczuć…

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here