Przed kolskim ratuszem palił się Płomień Niezłomnych [FOTO]

0
401

Trwają obchody Kolskiego Tygodnia Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji, wczoraj, tj. 1 marca, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego sprawowana była msza święta w intencji Żołnierzy Niezłomnych. Przed eucharystią, w montażu słowno-muzycznym pt. „Niezłomnym…”, wystąpiła młodzież gimnazjalna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole. Zebrani w świątyni członkowie Stowarzyszenia „Kolscy Patrioci”, goście, wśród których znaleźli się m.in. poseł na Sejm, Leszek Galemba, przedstawiciele władz miasta i powiatu, a także członkowie straży pożarnej, harcerze, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego oraz mieszkańcy, wysłuchali Apelu Poległych, pieśni i fragmentów poezji.

Po nabożeństwie w kolskie farze uroczystości kontynuowane były na placu przed ratuszem miejskim. Tam z  kilkuset zniczy ułożony został i zapłonął Płomień Niezłomnych. W przemówieniu prezes Stowarzyszenia „Kolscy Patrioci”, Sławomir Grabowicz, zaznaczył, że 1 marca został ustanowiony Narodowym Świętem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Przypomniał też tych, na których w czasach stalinowskich wykonano wyroki śmierci. Wyraził przy tym nadzieję, że pamięć o bohaterach będzie czczona i pielęgnowana przez następne pokolenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here