Kolski SOSW z nagrodami w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym

0
67

Reprezentacja SOSW w Kole wzięła udział w V Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym dla uczniów Branżowych Szkół Specjalnych I Stopnia, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Szczecinie.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Matematyka w historii” i odbyła się online. Patronat nad konkursem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty, natomiast partnerem była Fundacja PKO Banku Polskiego. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 11 placówek kształcenia specjalnego z województw lubuskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego.
Kolski ośrodek reprezentowali uczniowie Szkoły Branżowej I Stopnia: Jolanta Jaskólska i Kacper Marciniak. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W etapie pierwszym uczniowie w zespołach rozwiązywali 25 zadań matematycznych, a w etapie drugim musieli indywidualnie, na czas, prawidłowo dokonać obliczeń arytmetycznych o tytuł Mistrza Rachunków i Wicemistrza Rachunków w kategorii dziewcząt i chłopców.

Chociaż organizatorzy nie przyznawali w tym roku miejsc, to kolski SOSW ma się czym pochwalić. Drużynowo zdobył największą liczbę punktów spośród wszystkich 11 placówek biorących udział w konkursie. Indywidualnie również jego reprezentanci odnieśli sukcesy, bowiem w kategorii dziewcząt Jolanta Jaskólska zajęła II miejsce zdobywając tytuł Wicemistrza rachunków, natomiast w kategorii chłopców Kacper Marciniak uplasował się na miejscu trzecim. Dumy ze swoich podopiecznych oraz radości z ich sukcesów nie kryje Krzysztof Sójecki, nauczyciel SOSW w Kole, który przygotowywał uczniów do konkursu.

Konkurs jest ważnym wydarzeniem dla społeczności związanej ze szkolnictwem specjalnym, gdyż dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną ogólnopolskie konkursy przedmiotowe, zwłaszcza matematyczne, organizowane są sporadycznie.

źródło i zdjęcia: SOSW w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here