Kolski fajans, jakiego nie znamy… Wyjątkowe zdobienia można podziwiać na wystawie w MTC

0
625
Wyjątkowe zdobienia można podziwiać na wystawie w MTC
Dziś pokazujemy inne oblicze kolskiego fajansu, dotychczas nieznane, niepokazywane ani razu, również dlatego, że nie było tak dużej ilości eksponatów, by wystawę urządzić. Teraz się to udało – powiedział dyrektor Tomasz Nuszkiewicz, wprowadzając z klimat nowo otwartej ekspozycji w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. A poświęcona jest ona wyjątkowym zdobieniom, które nie są kojarzone z kolskim fajansem. Można je podziwiać na wystawie pt. W STYLU PICASSO. „Kolski New Look”, która będzie dostępna do 31 sierpnia br. Zbiory pochodzą z kolekcji Piotra Śniegockiego oraz Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. Cześć eksponatów udostępniły osoby prywatne, mieszkańcy i miłośnicy kolskiego fajansu.
Wystawę otworzyli dyrektor MTC Tomasz Nuszkiewicz, prezes KKF „Fakt” Olga Głowacka oraz Piotr Śniegocki, który opowiedział zebranym o tendencjach w sztuce zdobniczej, autorach ceramicznych wzorów oraz zdradził kilka szczegółów związanych z organizacją wystawy.
Poniżej materiał wideo i galeria zdjęć z otwarcia ekspozycji. Niech będą one zachętą do tego, by podczas wakacji odwiedzić kolskie muzeum. Zgromadzona kolekcja naprawdę jest tego warta.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here