Kolscy strażacy, po ponad dwóch tygodniach gaszenia lasów w Szwecji, wrócili do jednostki

0
330

W poniedziałkowe popołudnie, 6 sierpnia br., do Koła wrócili strażacy, którzy przez ponad dwa tygodnie pomagali kolegom w Szwecji gasić pożary lasów. Trzej funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Państwowej Straży Pożarnej w Kole, wyposażeni w samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/25, weszli w skład wielkopolskiego modułu do gaszenia pożarów lasów „GFFFV Poznań”. Udział polskich strażaków był odpowiedzią na prośbę o pomoc, wystosowaną przez władze szwedzkie, w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. Polskich strażaków od samego początku serdecznie przyjęli mieszkańcy Szwecji oraz lokalna Polonia.

Zadaniem naszych strażaków było zabezpieczenie rejonu działania, który obejmował 6,5 tys. ha lasu. Podczas całego pobytu ratownicy pracowali bez dnia przerwy, wymieniając się rotacyjnie i obronili przez ogniem miejscowość Karbole, z której wcześniej ewakuowano mieszkańców.

Po meldunku o powrocie do bazy, złożonym Komendantowi Powiatowemu PSP w Kole, bryg. Robertowi Kropidłowskiemu, nastąpiło powitanie i podziękowanie naszym kolegom za ich udział oraz wzorowe wypełnianie zadania, jakie zostało im powierzone.

źródło: KP PSP w Kole, mł. bryg. Jacek Wiśniewski, zdjęcie: KP PSP Koło

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here