Kolscy licealiści i ich… sad przy szkole

0
271

Tradycyjny sad” to projekt edukacyjny, który realizowany jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Jego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska, która stworzyła go z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski oraz propagowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.

18 grudnia był dniem, w którym „Owoce Kazika” po raz pierwszy miały szansę zaistnieć przed społecznością uczniowską kolskiego liceum. Podczas apelu, którego mieli okazję wysłuchać uczniowie oraz nauczyciele przedstawiony został zespół, który składa się z 10 uczniów (Ada Rosiak, Natalia Nowowiejska, Michał Bagiński, Bartosz Gajda, Dominika Zakrocka, Jan Frydziński, Klaudia Puszczyk, Weronika Galant, Wiktoria Dragan i Weronika Przyborowska), cele projektu (m.in. restytucje rodzimych odmian roślin sadowniczych oraz zwiększenie zainteresowania produktami uprawianymi bez nadmiernej chemizacji).

Przedstawione zostały również plany na najbliższe miesiące. Najważniejszy z nich to założenie minisadu na terenie przyszkolnym, który będzie się składał z 7 drzew. W projekcie największą wagę młodzież będzie przykładać do tego, aby uprawa była prowadzona w sposób w pełni naturalny, a wszystko pod opieką nauczycielki od biologii, pani Pieczewskiej oraz pod czujnym okiem mgr. inż. Michalskiego – niezastąpionego sadownika, który wspomaga „Owoce Kazika” w każdym działaniu. Projekt jest wielką szansą, by zdobyć nową wiedzę, umiejętności i stworzyć niezwykłą wizytówkę kolskiego LO.

Młodzież zaprasza wszystkich na stronę: http://www.tradycyjnysad.pl/, gdzie znajdują się informacje dotyczące projektu. Dodatkowo prosi o „Lubię to” na Facebook(u): Owoce Kazika. Tam znajdują się informacje na temat członków zespołu oraz relacje z bieżących poczynań.

źródło i zdjęcie: LO w Kole, www.facebook.com/Owoce-Kazika

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here