Kolscy licealiści i ich… sad przy szkole

0
330

Tradycyjny sad” to projekt edukacyjny, który realizowany jest w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Jego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska, która stworzyła go z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski oraz propagowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.

18 grudnia był dniem, w którym „Owoce Kazika” po raz pierwszy miały szansę zaistnieć przed społecznością uczniowską kolskiego liceum. Podczas apelu, którego mieli okazję wysłuchać uczniowie oraz nauczyciele przedstawiony został zespół, który składa się z 10 uczniów (Ada Rosiak, Natalia Nowowiejska, Michał Bagiński, Bartosz Gajda, Dominika Zakrocka, Jan Frydziński, Klaudia Puszczyk, Weronika Galant, Wiktoria Dragan i Weronika Przyborowska), cele projektu (m.in. restytucje rodzimych odmian roślin sadowniczych oraz zwiększenie zainteresowania produktami uprawianymi bez nadmiernej chemizacji).

Przedstawione zostały również plany na najbliższe miesiące. Najważniejszy z nich to założenie minisadu na terenie przyszkolnym, który będzie się składał z 7 drzew. W projekcie największą wagę młodzież będzie przykładać do tego, aby uprawa była prowadzona w sposób w pełni naturalny, a wszystko pod opieką nauczycielki od biologii, pani Pieczewskiej oraz pod czujnym okiem mgr. inż. Michalskiego – niezastąpionego sadownika, który wspomaga „Owoce Kazika” w każdym działaniu. Projekt jest wielką szansą, by zdobyć nową wiedzę, umiejętności i stworzyć niezwykłą wizytówkę kolskiego LO.

Młodzież zaprasza wszystkich na stronę: http://www.tradycyjnysad.pl/, gdzie znajdują się informacje dotyczące projektu. Dodatkowo prosi o „Lubię to” na Facebook(u): Owoce Kazika. Tam znajdują się informacje na temat członków zespołu oraz relacje z bieżących poczynań.

źródło i zdjęcie: LO w Kole, www.facebook.com/Owoce-Kazika