Koło, Kłodawa, Dąbie. Trzy wypadki w ciągu dwóch dni

0
1065
W ciągu minionego weekendu na drogach powiatu kolskiego doszło do trzech niebezpiecznych zdarzeń. W Kole wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Bliznej z Włocławską, w Dąbiu w rejonie placu Mickiewicza, a w Kłodawie na skrzyżowaniu Dąbskiej z Bohaterów Września 1939. We wszystkich zdarzeniach ucierpieli ich uczestnicy, którzy zostali odwiezieni do szpitali.
Do trzech niebezpiecznych zdarzeń doszło w miniony weekend w powiecie kolskim. Dwa z nich miały miejsce w sobotę, jedno w niedzielę. We wszystkich ucierpieli ich uczestnicy, którzy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali.
Do pierwszego wypadku doszło w sobotę we wczesnych godzinach rannych w Kole, na skrzyżowaniu ulic Bliznej z Włocławską – Zdarzenie kwalifikowane jest jako wypadek i w tym kierunku były wykonywane czynności. Kierujący pojazdem marki Scania, 40-letni mieszkaniec gminy Wierzbinek, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Toyota Hillux, za kierownicą którego siedział 42-letni mieszkaniec gminy Koło. W pojeździe tym znajdował się jeszcze pasażer. Obaj zostali przewiezieni do szpitala w Kole. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierowca samochodu ciężarowego nie ucierpiał w wyniku zdarzenia – poinformowała rzecznik KPP w Kole, sierż. Weronika Czyżewska. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi kolska policja.
Do drugiego wypadku, tym razem z udziałem osoby pieszej, doszło w sobotę, w Dąbiu. Miał on miejsce w rejonie placu Mickiewicza, na skrzyżowaniu. 53-letnia mieszkanka Dąbia, która przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, została potrącona przez kierowcę opla, 38-letniego mieszkańca Dąbia, który był trzeźwy. Kobieta w wyniku potrącenia, doznała złamania obu nóg i została przewieziona do szpitala w Koninie. Obecnie policja prowadzi czynności sprawdzające w kierunku ustalenia przebiegu zdarzenia i osoby odpowiedzialnej za jego zaistnienie.
Trzecie zdarzenie miało miejsce wczoraj, w Kłodawie, na skrzyżowaniu ulic Dąbskiej z Bohaterów Września 1939. – Kierujący mercedesem 23-latek, chcąc skręcić w lewo, w ulicę Bohaterów Września 1939, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwnego kierunku pojazdowi marki Opel Meriva. W oplu, oprócz kierowcy, podróżowali jeszcze trzej pasażerowie, którzy zostali przewiezieni do szpitala – poinformowała rzecznik KPP w Kole, sierż. Weronika Czyżewska, dodając, że policja zajmuje się wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia.