Kolizja w Kłodawie, na DK 92. Z cysterny wylało się mleko

0
231

Do kolizji z udziałem cysterny przewożącej mleko doszło dziś, tj. 5 kwietnia, około 6.00, na drodze krajowej nr 92 w Kłodawie. – Jadący samochodem ciężarowym marki Mercedes wraz z cysterną do przewozu mleka, 49-letni mieszkaniec powiatu konińskiego, zasnął za kierownicą i zjechał na pobocze – poinformowała rzecznik KPP w Kole, st. sierż. Weronika Czyżewska.

Z zebranych informacji wynika, że kierowca, który jechał od strony Koła w kierunku Kutna, gdy zahaczył o pobocze, ocknął się i starał się wyprowadzić pojazd z opresji. Niestety, nie udało mu się to i ostatecznie cysterna przewróciła się na bok. Pojazd zablokował oba pasy jezdni.

W wyniku zdarzenia część mleka wylała się na drogę, część udało się przepompować do innego zbiornika. Przez około 6 godzin trasa w kierunku Warszawy i Poznania była zablokowana, a policjanci wyznaczyli objazdy. Na miejscu, oprócz funkcjonariuszy KPP w Kole, pracowały zastępy OSP z Kłodawy i KP PSP z Koła

Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Nie odniósł poważniejszych obrażeń. 

zdjęcie: OSP Kłodawa

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here