Kolizja przed przejściem dla pieszych. Nie zachował bezpiecznej odległości

0
70

Do kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów doszło w środę, 25 sierpnia, o godz. 17.43. – Na obwodnicy Kola, w rejonie przejścia dla pieszych, doszło do zdarzenia drogowego, w którym udział brali 20-letni mieszkaniec gminy Grzegorzew, który kierował osobowym fiatem oraz 44-letni mieszkaniec Boniewa, który kierował osobową skodą. Kierowca fiata nie zachował bezpiecznej odległości między jadącym przed nim samochodem marki Skoda, w wyniku czego przed przejściem dla pieszych doszło do zderzenia pojazdów. Kierowca fiata został ukarany mandatem karnym. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi – poinformował rzecznik KPP w Kole asp. Daniel Boła.

Działania na miejscu zdarzenia prowadzili strażacy z 2 zastępów JRG Koło. Samochodami podróżowali tylko kierowcy, którzy opuścili pojazdy przed przybyciem JOP. Ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym z obu samochodów i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. uczestnicy zdarzenia nie wymagali  hospitalizacji. Strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań, odłączyli dopływ prądu z akumulatorów w pojazdach, a wycieki płynów eksploatacyjnych zabezpieczyli przy użyciu sorbentu. Działania ratownicze trwały godzinę. W akcji uczestniczyło 8 strażaków.

zdjęcie: KP PSP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here