Kolejny sukces uczniów SOSW w Kole!

0
81

Kolejny sukces uczniów SOSW w Kole! Tym razem zdobyli wicemistrzowski tytuł podczas X Międzyośrodkowej Olimpiady Matematyczno-Przyrodniczej, która odbyła się w Turku. Tegoroczna edycja była jubileuszowa i przebiegała pod hasłem „Maj w krainie lodu”. Obejmowała zagadnienia związane z obszarami okołobiegunowymi Ziemi. Oprócz reprezentacji SOSW z Koła, wzięły w niej udział drużyny z ośrodków w Turku, Koninie, Słupcy, Stemplewie i Rychwale.

Uczestnicy oceniani byli indywidualnie i zespołowo. Każdy uczeń rozwiązywał pisemny test składający się z 27 pytań z zakresu biologii, fizyki, geografii i matematyki. Zespołowa rywalizacja obejmowała wykonanie praktycznych zadań. Były to m. in. rozwiązanie krzyżówki, ułożenie ze styropianowych puzzli prostokątnej kry lodowej i obliczenie jej obwodu oraz pola powierzchni. Drużyny musiały też przyporządkować zwierzęta zamieszkujące Arktykę i Antarktydę do właściwych miejsc na mapie, przeprowadzić doświadczenia chemiczne zgodnie z instrukcją i wyciągnąć wnioski. Ponadto każda drużyna przywiozła autorską pracę 3D „Kompozycja kwiatowa w lodzie” w formie bryły lodu z zatopioną w niej kompozycją z żywych roślin.

Kolejny sukces uczniów SOSW w Kole – tytuł wicemistrza!

Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji okazało się, że drużyna SOSW w Kole w składzie: Jolanta Jaskólska, Marta Urbaniak, Maciej Kacprzak i Konrad Hudec zdobyła wicemistrzowski tytuł.

Olimpiada zakończyła się miłym akcentem, którym był przepyszny tort lodowy. Był on niespodzianką przygotowaną przez organizatorów dla uczestników i jednocześnie podziękowaniem dla drużyn z ościennych ośrodków za udział w dziesięciu edycjach Olimpiady Matematyczno-Przyrodniczej.

źródło i zdjęcia: SOSW w Kole

Czytaj także o innych sukcesach uczniów SOSW w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here