Kolejny sukces Joanny Sołtysiak! Kolanka zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Elity w triathlonie!

0
163

W zeszła niedzielę kolanka Joanna Sołtysiak odniosła ogromny sukces, zdobywając srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Elity w triathlonie na dystansie ½ ironmana. Zawodniczka miała do pokonania 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem oraz 21,1 km biegu. Asia uzyskała świetny czas 4 h 27 min 33 sek, co dało jej drugie miejsce. Wyczyn jest tym bardziej godny uwagi, bowiem podczas zawodów pogoda była bardzo kapryśna i zmieniała się jak w kalejdoskopie, od słońca, po wichurę i ulewę. – Warunki pogodowe były ciężkie, ale od samego startu czułam się bardzo dobrze. Pływanie było dość spokojne, jak na pływanie w morzu. Na rowerze dość mocno wiało, więc ta cześć była najcięższa podczas zawodów, chociaż to właśnie tutaj czuję się najmocniej. Cześć biegowa po centrum Gdyni była wymagająca z licznymi podbiegami, ale dzięki wielu kibicom rozstawionym na całej trasie nie dało się odczuć zmęczenia – zdradziła Joanna Sołtysiak.

Warto wspomnieć, że Joanna Soltysiak w tym roku broniła tytułu Mistrzyni Polski, który zdobyła wygrywając Mistrzostwa Polski w 2017 roku w Malborku. Jak widać wysoka forma kolanki nadal się utrzymuje.

W całych zawodach wystartowało ponad 2.000 zawodników z całego świata, łącznie z zawodniczkami z zagranicy Asia Soltysiak zajęła wysokie 4. miejsce, ustępując tylko dwóm Mistrzyniom Świata (jednej z pochodzącej że Szwajcarii i drugiej pochodzącej że Stanów Zjednoczonych) oraz zwyciężczyni Mistrzostw Polski.

Należy również wspomnieć, że dzięki świetnym wynikom w Polsce oraz na arenie europejskiej Asia zdobyła kwalifikacje na tegoroczne Mistrzostwa Świata, które odbędą się w RPA 2 i 3 września. Niestety, że względu na wysokie koszty finansowe takiego wyjazdu, Asia prawdopodobnie nie będzie w stanie wziąć udziału w Mistrzostwach Świata. Jednak już samo zdobycie kwalikikacji na taką imprezę jest dużym osiągnięciem.

Gratulujemy i życzymy jej kolejnych sukcesów. Kolanka ma przed sobą jeszcze zawody we Francji, Niemczech oraz kończący sezon start w Barcelonie na dystansie pełnego ironmana (3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem, 42,2 km biegu).

zdjęcie: archiwum prywatne Joanny Sołtysiak

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here