Kolejny sukces Joanny Sołtysiak! Kolanka zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Elity w triathlonie!

0
269

W zeszła niedzielę kolanka Joanna Sołtysiak odniosła ogromny sukces, zdobywając srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Elity w triathlonie na dystansie ½ ironmana. Zawodniczka miała do pokonania 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem oraz 21,1 km biegu. Asia uzyskała świetny czas 4 h 27 min 33 sek, co dało jej drugie miejsce. Wyczyn jest tym bardziej godny uwagi, bowiem podczas zawodów pogoda była bardzo kapryśna i zmieniała się jak w kalejdoskopie, od słońca, po wichurę i ulewę. – Warunki pogodowe były ciężkie, ale od samego startu czułam się bardzo dobrze. Pływanie było dość spokojne, jak na pływanie w morzu. Na rowerze dość mocno wiało, więc ta cześć była najcięższa podczas zawodów, chociaż to właśnie tutaj czuję się najmocniej. Cześć biegowa po centrum Gdyni była wymagająca z licznymi podbiegami, ale dzięki wielu kibicom rozstawionym na całej trasie nie dało się odczuć zmęczenia – zdradziła Joanna Sołtysiak.

Warto wspomnieć, że Joanna Soltysiak w tym roku broniła tytułu Mistrzyni Polski, który zdobyła wygrywając Mistrzostwa Polski w 2017 roku w Malborku. Jak widać wysoka forma kolanki nadal się utrzymuje.

W całych zawodach wystartowało ponad 2.000 zawodników z całego świata, łącznie z zawodniczkami z zagranicy Asia Soltysiak zajęła wysokie 4. miejsce, ustępując tylko dwóm Mistrzyniom Świata (jednej z pochodzącej że Szwajcarii i drugiej pochodzącej że Stanów Zjednoczonych) oraz zwyciężczyni Mistrzostw Polski.

Należy również wspomnieć, że dzięki świetnym wynikom w Polsce oraz na arenie europejskiej Asia zdobyła kwalifikacje na tegoroczne Mistrzostwa Świata, które odbędą się w RPA 2 i 3 września. Niestety, że względu na wysokie koszty finansowe takiego wyjazdu, Asia prawdopodobnie nie będzie w stanie wziąć udziału w Mistrzostwach Świata. Jednak już samo zdobycie kwalikikacji na taką imprezę jest dużym osiągnięciem.

Gratulujemy i życzymy jej kolejnych sukcesów. Kolanka ma przed sobą jeszcze zawody we Francji, Niemczech oraz kończący sezon start w Barcelonie na dystansie pełnego ironmana (3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem, 42,2 km biegu).

zdjęcie: archiwum prywatne Joanny Sołtysiak