Kolejne sukcesy brdowskich wioślarzy

0
357

Kolejne sukcesy dopisali do swojego konta brdowscy wioślarze. W Kaliszu odbyły się zawody sztafet UKS na ergometrze wioślarskim. Zespół Szkół w Brdowie wystawił cztery sztafety składające się z czterech osób każda. Każda z nich miała do pokonania dystans 500 metrów, a liczył się łączny czas drużyny. W rywalizacji z UKS-mi z Wielkopolski oraz z Wrocławia ekipa z Brdowa nie miała sobie równych. W roczniku 2005 -2006 dziewczęta wywalczyły I i II miejsce. Zwycięską sztafetę reprezentowały Aleksandra Junkiert, Julia Ćwiklińska, Karolina Strybel oraz Weronika Pokrywczyńska. W składzie srebrnej sztafety popłynęły Eliza Sompolska, Wiktoria Zalewska, Martyna Dorabiała oraz Martyna Strzelecka.

Chłopcy nie byli wcale gorsi od swoich koleżanek. W roczniku 2003-2004 sztafeta Patryk Junkiert, Oskar Junkiert, Bartosz Górny oraz Łukasz Nadolny wywalczyła I miejsce. Ich młodsi koledzy z rocznika 2005-2006, po emocjonującej walce o miejsce pierwsze, zdobyli srebro.

W klasyfikacji generalnej sztafet UKS dziewcząt. Brdów zdobył I miejsce i odebrał puchar, natomiast w klasyfikacji sztafet UKS chłopcy wywalczyli II miejsce, odbierając z rąk prezesa KTW Kalisz puchar.

Zawody były transmitowane na żywo. W szkole w Brdowie został rozłożony ekran, a cała szkoła dopingowała swoich kolegów podczas rywalizacji. Cały czas było dużo emocji, które trzymały wszystkich w niepewności do końca.

Jestem zadowolony z wyników moich uczniów, ale po radości z pucharów i medali myślę już o kolejnych zawodach jakie nas czekają. I musimy się przygotować do nich tak jak do tych w Kaliszu. Mamy wspaniała młodzież, której się chce ciężko pracować po lekcjach a w dzisiejszych czasach jest to cenna rzecz. Dziękuje wszystkich za wysiłek jaki wkładacie w treningi ale dzięki temu są wyniki oby tak dalej powiedział Bartosz Mikołajczyk. – Nie mogłem jechać z uczniami do Kalisza ale dzięki transmisji na żywo z zawodów. Mogłem dopingować ich w szkole. Nie ukrywam, że emocji było bardzo dużo. Cieszę się z sukcesów naszych uczniów, którzy ciężko trenują pod okiem Pana Bartosza Mikołajczyka. Z tego co mi wiadomo w tym roku chce wystawić ósemkę na Mistrzostwach Polski Młodzików i walczyć o medale. Trzymam kciuki i oby tak dalej – dodał Dariusz Racinowski, dyrektor ZS w Brdowie.

Kolejnego dnia odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, gdzie MKS „Brdów” wystawił troje zawodników w kategorii młodzik. Karolina Strybel, Oskar Junkiert oraz Patryk Junkiert mieli do pokonania dystans 1500 metrów. Rywalizowali z takimi klubami jak Posnania RBW Poznań, Polonia Poznań, KTW Kalisz, Tryton Poznań, AZS AWF Poznań, KW 1904 Poznań, UKS Milenium Wrocław oraz KSWiR Pegaz Wrocław. Karolina Strybel uplasowała się na miejscu 9. na 36 startujących zawodniczek. Oskar Junkiert dopłynął na miejscu 22. na 33 startujących zawodników. Najwięcej emocji przyniósł nam Patryk Junkiert, który walczył do końca o miejsce na podium. Niestety, uplasował się zaraz za podium, na najbardziej nielubianym przez zawodników IV miejscu.

Cieszę się bardzo z dobrych wyników moich zawodników jest to dobry prognostyk przed następnymi zawodami które czekają nas jeszcze w Gdańsku i Płocku. Brdów jest już bardzo dobrze znany wśród wioślarzy i nie ukrywam, że liczą się z nami. Skupiamy się teraz na kolejnych zawodach, musimy przeanalizować materiał filmowy z Kalisza i poprawić błędy w technice wiosłowania. I walczyć nie poddawać się – stwierdził Bartosz Mikołajczyk.

Każdy wynik uzyskany przez moich uczniów jest wielki. Widzę ile muszą trenować powtarzać wielokrotnie ten sam ruch. Chcą być najlepsi. Dajemy im możliwość rywalizacji ze wszystkimi klubami w Polsce. Cieszą mnie ich dobre wyniki. Jest to sport, który uczy pokory, współpracy w grupie punktualności idealnie wpisuje się w ramy szkolne. Życzę im dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu – dopowiedział Dariusz Racinowski, dyrektor ZS w Brdowie.

źródło i zdjęcia: MKS „Brdów”, ZS w Brdowie