Kolejne ograniczenia od jutra! Czego dotyczą?

0
206
ET38Ce_XsAEw3XH

Rząd wprowadził nowe, obostrzone zasady bezpieczeństwa. Premier i minister zdrowia poinformowali o tym podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Do 11 kwietnia br. nie będzie można swobodnie przemieszczać się. Nie dotyczy to jedynie sytuacji niezbędnych dla zdrowia, codziennego bytu oraz wykonywanych obowiązków zawodowych Obostrzenie nie dotyczą dojazdu do pracy, wolontariatu na rzecz walki z koronawirusem i potrzebujących przebywających w kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, a także załatwiania spraw niezbędnych do codziennego życia, takich jak zrobienie zakupów, zaopatrzenie w leki, udania się do lekarza, opieki się bliskimi czy wyprowadzenia psa.

Przemieszczać się jednak będzie można tylko w grupie do dwóch osób. Nie dotyczy to rodzin. W autobusie może przebywać tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących w pojeździe. Całkowity zakaz dotyczy zgromadzeń, chyba że z najbliższymi. Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Ograniczenia nie dotyczą osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym, jednakże w nabożeństwach nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, wyłączając z tego osoby posługujące.

źródło: KPRM