Kolejne działania związane z budową przedszkola w Powierciu, w gminie Koło

0
481

W Powierciu odbyło się przekazanie pierwszej części dokumentacji projektowej na budowę nowego przedszkola w Powierciu. Dzięki temu w czwartek gmina Koło mogła złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Po przekazaniu drugiej części dokumentacji, które planowane jest na koniec września, samorządowcy będą mogli przystępować do przetargu i wyłonienia wykonawcy. Na realizację inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 2 500 000 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Czytaj także: 10,3 mln złotych dla samorządów powiatu kolskiego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Nowe przedszkole będzie posiadać pięć oddziałów w parterowej zabudowie o łącznej powierzchni 618 mkw., w którym opieką objętych zostanie 125 dzieci.

Ale to nie wszystko. Gmina Koło zawarła umowę z Samorządem Województwa Wielkopolskiego na realizację, w ramach Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, zadania pn. „Zmiana pokrycia dachowego i wykonanie grzewczej instalacji gazowej ze zbiornikiem naziemnym w budynku komunalnym pełniącym funkcję świetlicy wiejskiej w Dzierawach, gm. Koło”. Kwota dofinansowania wynosi 48 687 zł. Zadanie zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku.

Również w ramach ww. programu rada Stowarzyszenia „Wielkopolska Wschodnia” pozytywnie oceniła wniosek gminy na zadanie pn. „Zagospodarowanie miejsca rekreacji w miejscowości Przybyłów, gm. Koło”. Będzie ono polegało na dalszym zagospodarowaniem placu byłej remizy poprzez jego ogrodzenie i ułożenie alejki. Planowane dofinansowanie wynosi 49 124 złotych, a realizacja przewidziana jest na przyszły rok.

źródło i zdjęcia: Gmina Koło