Kolejne działania związane z budową przedszkola w Powierciu, w gminie Koło

0
64

W Powierciu odbyło się przekazanie pierwszej części dokumentacji projektowej na budowę nowego przedszkola w Powierciu. Dzięki temu w czwartek gmina Koło mogła złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Po przekazaniu drugiej części dokumentacji, które planowane jest na koniec września, samorządowcy będą mogli przystępować do przetargu i wyłonienia wykonawcy. Na realizację inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 2 500 000 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Czytaj także: 10,3 mln złotych dla samorządów powiatu kolskiego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Nowe przedszkole będzie posiadać pięć oddziałów w parterowej zabudowie o łącznej powierzchni 618 mkw., w którym opieką objętych zostanie 125 dzieci.

Ale to nie wszystko. Gmina Koło zawarła umowę z Samorządem Województwa Wielkopolskiego na realizację, w ramach Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, zadania pn. „Zmiana pokrycia dachowego i wykonanie grzewczej instalacji gazowej ze zbiornikiem naziemnym w budynku komunalnym pełniącym funkcję świetlicy wiejskiej w Dzierawach, gm. Koło”. Kwota dofinansowania wynosi 48 687 zł. Zadanie zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku.

Również w ramach ww. programu rada Stowarzyszenia “Wielkopolska Wschodnia” pozytywnie oceniła wniosek gminy na zadanie pn. „Zagospodarowanie miejsca rekreacji w miejscowości Przybyłów, gm. Koło”. Będzie ono polegało na dalszym zagospodarowaniem placu byłej remizy poprzez jego ogrodzenie i ułożenie alejki. Planowane dofinansowanie wynosi 49 124 złotych, a realizacja przewidziana jest na przyszły rok.

źródło i zdjęcia: Gmina Koło

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here