Kolejne dwie drogi w gminie Babiak przebudowywane

1
125

Rada Gminy Babiak podjęła uchwałę o zaciągnięciu pożyczki długoterminowej na przebudowę drogi gminnej w Ozorzynie, etap II, o długości 137 metrów oraz drogi gminnej Brdów-Ostrowy, etap II, o długości 638 metrów. – Od wielu lat współpracujemy z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej, który korzysta ze środków Europejskiego Banku Rozwoju. W tym roku napisaliśmy kolejny wniosek o dofinansowanie budowy następnych dróg. Otrzymał on pozytywną, wysoką ocenę. Zabezpieczeniem pożyczki w kwocie 400.000 zł będzie weksel własny in blanco – powiedział wójt Wojciech Chojnowski, dodając, że już kilka preferencyjnych pożyczek z tego źródła samorząd zaciągał i wszystkie spłacił w terminie.
Koszt budowy obu dróg wynosi około 460.000 zł, czyli w bardzo dużym procencie inwestycję tę udałoby się z tego kredytu sfinansować.
Komisja spraw społecznych i gospodarczych pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały, a podczas głosowania wszyscy obecni na sesji radni wypowiedzieli się na „tak”.

zdjęcie: archiwum okrągłemiasto.pl

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

  1. Ceny jak by to był 3km asfalt lany.dramat..zamiast już połączyć i byłby spokój to 10 lat to zajmie..A te kocie łby to dramat..nie da się niczym jeździć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here