Kolęda w innej formie niż w ubiegłych latach

0
234

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, nie odbywają się wizyty duszpasterskie, zwane kolędami, podczas których duchowni nawiedzają domostwa i mieszkania. Księża spotkania z wiernymi organizują w innej formie i o nich informują. Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kole powiadomiła, że od niedzieli, 24 stycznia, pragnie zaprosić do kościoła na spotkania kolędowe mieszkańców poszczególnych domów i mieszkań parafii. „Odbywać się one będą podczas Mszy św., kiedy to będziemy zawierzać naszych parafian opiece Matki Bożej Częstochowskiej i wypraszać błogosławieństwa Bożego. Dopełnieniem spotkania w kościele będzie wspólna modlitwa rodziny po przyjściu do domu według specjalnego formularza (rozdawanego przy tej okazji) i pokropienie domu wodą święconą. W związku z tym prosimy, aby przynieść do kościoła wodę lub naczynie na nią, która zostanie pobłogosławiona, by następnie móc pokropić nią swoje mieszkanie lub dom. Pobłogosławiona woda będzie również dostępna w świątyni” – czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie parafii.

Cały tekst łącznie z grafikiem znajduje się: http://www.pmbckolo.pl/news.php?id=419

Dwie formy spotkań przyjęli duchowni w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole.

W tym roku przyjęliśmy dwie formy spotkania z naszymi parafianami; pierwsza – kapłan odwiedzi indywidualnie wiernych, którzy wyrażą taką wolę i skierują zaproszenie (zgłoszenie/zaproszenie można składać w kancelarii parafialnej, zakrystii, pod nr telefonu 518014743; najlepiej telefonować w godzinach 16.00-17.30; w przypadku nieodebrania połączenia można wysłać wiadomość SMS z imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania, zaproszenia również można kierować w komentarzach pod tym postem, podając adres zamieszkania). Druga forma – wierni w wyznaczonych terminach gromadzić się będą w świątyni na Mszy św. kolędowej odprawianej w ich intencji o godzinie 18.00. Takie Msze św. rozpoczną się już w poniedziałek 18 stycznia. W związku z tym zapraszamy wiernych:

poniedziałek, 18 stycznia – Włocławska 8, 12, 18

wtorek, 19 stycznia – Włocławska-Stara Zabudowa, Wyszyńskiego 16

środa, 20 stycznia – Wojciechowskiego 19, Wojciechowskiego-Stara Zabudowa

czwartek, 21 stycznia – Wojciechowskiego 23/25

piątek, 22 stycznia – Broniewskiego 8, 10

sobota, 23 stycznia – ul. Bogumiła.

Prosimy zabrać ze sobą naczynie z wodą, która zostanie pobłogosławiona i którą samodzielnie będzie można pokropić mieszkanie; pobłogosławiona woda będzie również dostępna

w świątyni” – czytamy na profilu parafii na FB.

źródło: pmbckolo.pl, facebook.com/kolskafara

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here