Kolanka obroniła wicemistrzowski tytuł

0
77

Kolanka obroniła wicemistrzowski tytuł. Miało to miejsce 25 maja br., w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu, która gościła uczestników XXV Mistrzostw Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata. W imprezie udział wzięło 217 zawodniczek i zawodników z 33 klubów Oyama karate, a jej organizatorem był Zagłębiowski Klub Oyama Karate z Shihan Pawłem Pajdakiem 6 dan na czele. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach: Kata, Kata z bronią i Kata Zespołowe na trzech polach prezentacji. Po raz pierwszy zawody ogólnopolskie w Kata były rozgrywane i oceniane w formule mieszanej. Eliminacje z wykorzystaniem systemu punktowego, a półfinały i finały w systemie pucharowym z użyciem chorągiewek.

Poziom współzawodnictwa sportowego był wysoki i wyrównany. W składzie kolskiej reprezentacji wystąpiła młodziczka Maja Niżewska, startująca w konkurencji Kata oraz juniorka starsza, Maria Wasielewska, tocząc pojedynki w konkurencjach Kata i Kata z bronią. Podopieczne sensei Krzysztofa Wojewody pokazały się z bardzo dobrej strony, realizując ustalony wcześniej plan minimum.

Kolanka obroniła wicemistrzowski tytuł

Sempai Marysia po raz kolejny wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w układach z bronią i sklasyfikowana została na piątym miejscu w konkurencji Kata. Sempai Maja zaliczyła kolejne występy, zdobywając doświadczenie, które ma procentować podczas startów w przyszłych imprezach. Po raz pierwszy w roli kierownika ekipy i sędziego w turnieju tak dużej rangi wystąpił sempai Arkadiusz Wojewoda, wywiązując się wzorowo ze swoich obowiązków. Udział w imprezie wsparł kolski samorząd.

źródło i zdjęcie: Kolski Klub Sportów Walki

Czytaj więcej informacji o zawodnikach Kolskiego Klubu Sportów Walki

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here