Kolanin, Robert Budny, kolejny raz na podium Pucharu Świata Krav Maga

0
558

Urodzony w Kole Robert Budny, założyciel i dyrektor Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki (WSSW), wielokrotny medalista Mistrzostw i Pucharów Świata, Europy i Polski w sportach, sztukach i systemach walki stanął po raz kolejny na podium międzynarodowych prestiżowych zawodów Open International Krav Maga.

III Open International Krav Maga, który pełni rolę Pucharu Świata, odbyły się 15 kwietnia br., w Narodowym Instytucie Judo w Paryżu. W zawodach wzięli udział reprezentanci wielu organizacji zrzeszających osoby trenujące Krav Maga na całym świecie.

Polska reprezentacja w duecie Robert Budny, wraz z swoim studentem-asystentem Szymonem Kaszubą, po kilku wygranych pojedynkach, przegrała walkę o wejście do ścisłego finału z reprezentacją Monako, która obecnie posiada tytuł Mistrza Świata. Tym samym ostatecznie biało-czerwoni sklasyfikowali się na trzecim stopniu podium.

Mistrzostwa polegały na demonstracji technik w dwuosobowych zespołach. Każda walka trwała 1,5 minuty. Podczas pokazów technicznych można było używać atrap noży i pałek oraz stosować techniki ręczne i nożne we wszystkich płaszczyznach. Rywalizowano w kategoriach wiekowy: kadeci, juniorzy, seniorki, seniorzy, weterani i open. Startować można było w duetach żeńskich, męskich lub mieszanych.

Zawody zostały zorganizowane przez FFK, przy wsparciu innych międzynarodowych organizacji zajmujących się szkoleniem Krav Maga. Sędziami zawodów byli delegaci, głównie instruktorzy lub dyrektorzy wszystkich szkół i organizacji zgłoszonych do udziału w imprezie.

źródło i zdjęcia: Mariusz Budny, Wielkopolskie Stowarzyszenie Sztuk Walki