Kolanie będą tworzyć budżet obywatelski

0
70

Projekt budżetu obywatelskiego, na wniosek burmistrza Krzysztofa Witkowskiego, był przedmiotem obrad podczas listopadowej sesji. Procedowana uchwała określa wymagania, jakie powinien spełniać kolski budżet obywatelski.

Jego celem jest aktywizacja mieszkańców i zachęcenie ich do dyskusji na temat potrzeb lokalnego społeczeństwa oraz decydowania o wydatkowaniu określonej części budżetu. Środki miejskiego budżetu obywatelskiego mają służyć podnoszeniu jakości życia mieszkańców, i to oni będą decydować o przeznaczeniu części wydatków.

Projekt uchwały zaprezentowała sekretarz miasta Monika Ciesielska. Pozytywną opinię o nim wydała komisja budżetu i finansów, o czym poinformował jej przewodniczący Adrian Król. – Włączenie się mieszkańców Koła na pewno przysłuży się naszemu miastu – podsumował radny.

W ostatecznym głosowaniu projekt, po naniesieniu zaprezentowanych poprawek, został przyjęty jednomyślnie. Pierwszym budżetem obywatelskim będzie budżet na rok 2022.

zdjęcie: print screen sesja RM w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here