Kobiece akty, efekt ubiegłorocznych warsztatów fotograficznych, do obejrzenia w Białym Fortepianie

0
1468
Kobiece akty, efekt ubiegłorocznych warsztatów fotograficznych zorganizowanych w Kole, zawisły na ścianach Restauracji Biały Fortepian. Prace można oglądać do końca września.
Prezes Kolskiego Klubu Fotograficznego „Fakt”, Olga Głowacka, dokonała otwarcia wernisażu wystawy powarsztatowej z Kolskich Spotkań z Fotografią 2016 – AKT pt. „Uchwycić piękno”. – Uczestnicy mieli do dyspozycji jedną modelkę oraz trzy zaimprowizowane studia, więc zdjęcia są różnorodne, w zależności od autora, pomysłu, miejsca, światła i weny.
Zaprezentowane fotografie pochodzą od uczestników warsztatów, ale nie od członków KKF „Fakt”, gdyż planowana jest druga część wystawy, w której znajdą się tylko prace zrzeszonych w kolskim klubie.
W ubiegłorocznych warsztatach wzięli udział fotograficy z całej Polski. Autorami prac, które zawisły na ścianach restauracji są: Liwia Litecka, Andrzej Jastrząb, Urszula Sobieszak, Marcin Garucki, Grzegorz Kobiernik, Mariusz Baran i Andrzej Marchewa,
Miejsce jest nietypowe dla tego typu wystawy. – Pomysł, by tu powstała galeria, padł w zeszłym roku. Właściciele zaproponowali, że zakupią galeryjny system oświetlenia, bo chcą prezentować tu sztukę i promować kulturę. Swoją wystawę prac fotograficznych miał tu już Robert Andre. Prace prezentują się świetnie. Takich warunków nie ma w zasadzie w żadnym innym miejscu w Kole – powiedziała Olga Głowacka.
Na wernisaż do Koła przyjechała jedna z uczestniczek warsztatów. Liwia Litecka pochodzi z Zielonej Góry. Młoda artystka uzyskała tytuł licencjata z malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie kontynuuje studia magisterskie w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ. Uprawia malarstwo olejne. Zajmuje się także fotografią. – Rok temu zdobyłam pierwszą nagrodę w konkursie „Portret”. W ramach nagrody uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych aktu. Maluję i fotografuję głównie ludzi, stąd akt jest bliski mojej twórczości.
Wystawa dostępna będzie do końca września.