Kobiece akty, efekt ubiegłorocznych warsztatów fotograficznych, do obejrzenia w Białym Fortepianie

1
1354
Kobiece akty, efekt ubiegłorocznych warsztatów fotograficznych zorganizowanych w Kole, zawisły na ścianach Restauracji Biały Fortepian. Prace można oglądać do końca września.
Prezes Kolskiego Klubu Fotograficznego „Fakt”, Olga Głowacka, dokonała otwarcia wernisażu wystawy powarsztatowej z Kolskich Spotkań z Fotografią 2016 – AKT pt. „Uchwycić piękno”. – Uczestnicy mieli do dyspozycji jedną modelkę oraz trzy zaimprowizowane studia, więc zdjęcia są różnorodne, w zależności od autora, pomysłu, miejsca, światła i weny.
Zaprezentowane fotografie pochodzą od uczestników warsztatów, ale nie od członków KKF „Fakt”, gdyż planowana jest druga część wystawy, w której znajdą się tylko prace zrzeszonych w kolskim klubie.
W ubiegłorocznych warsztatach wzięli udział fotograficy z całej Polski. Autorami prac, które zawisły na ścianach restauracji są: Liwia Litecka, Andrzej Jastrząb, Urszula Sobieszak, Marcin Garucki, Grzegorz Kobiernik, Mariusz Baran i Andrzej Marchewa,
Miejsce jest nietypowe dla tego typu wystawy. – Pomysł, by tu powstała galeria, padł w zeszłym roku. Właściciele zaproponowali, że zakupią galeryjny system oświetlenia, bo chcą prezentować tu sztukę i promować kulturę. Swoją wystawę prac fotograficznych miał tu już Robert Andre. Prace prezentują się świetnie. Takich warunków nie ma w zasadzie w żadnym innym miejscu w Kole – powiedziała Olga Głowacka.
Na wernisaż do Koła przyjechała jedna z uczestniczek warsztatów. Liwia Litecka pochodzi z Zielonej Góry. Młoda artystka uzyskała tytuł licencjata z malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie kontynuuje studia magisterskie w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ. Uprawia malarstwo olejne. Zajmuje się także fotografią. – Rok temu zdobyłam pierwszą nagrodę w konkursie „Portret”. W ramach nagrody uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych aktu. Maluję i fotografuję głównie ludzi, stąd akt jest bliski mojej twórczości.
Wystawa dostępna będzie do końca września.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

  1. Pragnę pogratulować Pani Oldze Głowadzkiej – Prezes Kolskiego Klubu Fotograficznego „Fakt”, za zorganizowanie wernisażu wystawy powarsztatowej z Kolskich Spotkań z Fotografią 2016 – AKT pt. „Uchwycić piękno”. Miło było się spotkać i porozmawiać z sympatyczną autorkę kilku zdjęć aktów Panią Liwią Litecką, której osobisty urok dodatkowym blaskiem rozświetlił wystawę. Przybyła do nas wraz z rodzicami aż z Zielonej Góry. Pani Liwia oprócz zdjęć zajmuje się też m.in.: malarstwem, rysunkiem, grafiką warsztatową… Jej próbę zdolności malarskich możemy zobaczyć na stronie: http://www.gazetalubuska.pl/kultura/g/liwia-litecka-i-cezary-bednarczyk-portret-podwojny-w-galerii-pro-arte-wideo-zdjecia,10130892,18962622/
    Kilka wyróżniających się zdjęć, spośród wszystkich prac autorów zdjęć, zaprezentowała Pani Urszula Sobieszak, kreatywnie stosując inną technikę fotografii, nie mniej interesującą.
    Dziękując Pani Liwii za przybycie do naszego miasta, życzę Jej wielu sukcesów twórczych, a pani Oldze kolejnych ciekawych wystaw.
    Zdjęcia pięknie prezentowały się w pomieszczeniach Białego Fortepianu.
    Jan Polewski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here