W kłodawskim gimnazjum… zamówili słońce na dwa miesiące

0
71
kłodzkie gimnazjum

Zamawiam słońce na dwa miesiące – zdrowie i zabawa” – pod takim hasłem odbywała się tegoroczna forma krótkiego wypoczynku letniego zorganizowana przez kłodzkie gimnazjum – Stowarzyszenie „Kłodawska Jedynka” w Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie.

Uczestnikami akcji byli uczniowie gimnazjum i dzieci, które od września rozpoczną naukę w 120-letniej szkole. 30-osobowa grupa, od 27 do 29 czerwca, skorzystała z wodnych zabaw w Aqua Parku w Kutnie. Gościła w Gospodarstwie Agroturystycznym w Cząstkowie i odwiedziła Muzeum Ziemi Kujawskiej w Kłóbce. Podczas aktywnego wypoczynku zadbano o dobrą i miłą atmosferę. Dużo uśmiechu na twarzach wywołało artystyczne zdobienie koszulek, które stanowiły pamiątkę dla każdego uczestnika i wspólne grillowanie. Organizatorzy zadbali o to, by zajęcia miały również charakter edukacyjny. W Skansenie w Kłóbce dzieci i młodzież uczestniczyli w warsztatach z pszczelarstwa. Jak również poznali tajniki wyrobu oleju lnianego i wyrobu masła. To spodobało im się najbardziej, szczególnie gdy smakowali świeży chleb własnoręcznie wykonanym masłem. Uczestnicy wyposażeni zostali w duży plecak dobrych, bezpiecznych rad na wakacje w zakresie realizacji programu profilaktycznego „Bez ryzyka”.

Podsumowując, przeprowadzenie tych wszystkich działań możliwe było dzięki dofinansowaniu ze środków gminy Kłodawa. W ramach działań edukacyjnych, mających na celu promocję zdrowia i propagowanie zdrowego stylu życia.

źródło: Gimnazjum nr 1 w Kłodawie, zdjęcia: Anna Mila

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here