Kłodawscy strzelcy stanęli na podium

0
197

Kłodawskie drużyny strzeleckie chłopców i dziewcząt odniosły wielki sukces podczas Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „Srebrne Muszkiety 2020”. Drużyna chłopców w składzie: Maciej Kowalewski, Kamil Szczęsny i Oskar Rutkowski zdobyła główne trofeum zawodów, czyli srebrny muszkiet, a dziewczęta – Magdalena Banasiak, Olga Izychart i Wiktoria Frątczak sięgnęły po srebrny medal.

Oprócz wysokich wyników drużynowych, uczniowie z Kłodawy mistrzowsko spisali się w konkurencjach indywidualnych. Maciej Kowalewski zdobył złoto, a Kamil Szczęsny – srebro. Srebrny medal trafił także do Magdaleny Banasiak.

Ten sukces to efekt długich i żmudnych treningów na kłodawskiej strzelnicy pod okiem opiekunów Szkolnego Koła Strzeleckiego działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie – Pawła Paluszkiewicza i Jacka Malickiego.

Zawody „Srebrne Muszkiety” często nazywane są Mistrzostwami Polski szkół średnich, ponieważ są to jedyne zawody z broni palnej o takim zasięgu. Każde województwo jest reprezentowane przez najlepszą w danym regionie drużynę, w której mogą zmagać się także zawodnicy niezrzeszeni w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego.

Konkurencja polegała na oddaniu 60 strzałów z karabinka sportowego o kalibrze 5,6 mm w pozycji leżąc do tarcz z odległości 50 metrów.

Wyniki kłodawskich reprezentantów:

Drużyna chłopców – 1. miejsce, suma punktów 1769

1. miejsce Maciej Kowalewski 598,6 pkt

2. miejsce Kamil Szczęsny 596,9 pkt

7. miejsce Oskar Rutkowski 573,5 pkt

Drużyna dziewcząt – 2. miejsce, suma punktów 1760,3

2. miejsce Magdalena Banasiak 608,8 pkt

5. miejsce Olga Izychart 586,4 pkt

9. miejsce Wiktoria Frątczak 565,1 pkt

Kłodawscy strzelcy nie kryją dumy, że mogli reprezentować gminę Kłodawa, powiat kolski oraz województwo wielkopolskie w tak ważnych ogólnopolskich zawodach, a doskonałe wyniki są niczym zastrzyk energii do dalszych treningów.

źródło i zdjęcie: ZSOiT w Kłodawie