Kłodawscy druhowie zbierają na samochód rozpoznawczo-ratowniczy, by jeszcze skuteczniej nieść pomoc mieszkańcom

0
151

Rozpoczęcie roku kulturalnego w kłodawskim Gminnym Ośrodku Kultury stało się doskonałą okazją do prezentacji jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodawie. Złożyło się na nią stoisko ze sprzętem specjalistycznym, jaki znajduje się w posiadaniu kłodawskich druhów oraz kącik pamięci, w którym zgromadzone zostały zdjęcia pokazujące 115-letnią tradycję OSP. – Straż pożarna nie tylko niesie pomoc, ale także krzewi kulturę i pomaga w organizacji różnych imprez. Jesteśmy wszędzie, gdzie jesteśmy potrzebni. Stąd nasza obecność także na rozpoczęciu roku kulturalnego – powiedział prezes jednostki, Tomasz Barański.

Każdego roku zasób sprzętu, jakim dysponują kłodawscy druhowie, powiększa się. Pozyskują go dzięki uczestnictwu w różnych projektach oraz wsparciu samorządu. Aktualnie uwaga ratowników skupia się wokół samochodu. Rozpoczęli bowiem starania w celu pozyskania środków na zakup lekkiego pojazdu rozpoznawczo-ratowniczego. – Pojazd ten służyłby nam do drobnych akcji, typu usuwanie gniazd szerszeni, os, przewróconych drzew, nadłamanych konarów, jak również byłby wykorzystywany do wyjazdów na szkolenia. Potrzebujemy na niego około 170.000 zł. Nasze założenie jest takie, że 70.000 zł musimy uzbierać sami, a 100.000 zł pozyskać z zewnątrz. To dla nas bardzo duże wyzwanie, bo kwota jest spora – dodał Tomasz Barański.

Obecnie druhowie rozprowadzają kłodawski kalendarz na 2018 rok. Środki finansowe zebrane od mieszkańców zostaną przeznaczone na zakup tego właśnie pojazdu, który – jeśli trafi do OSP – będzie wykorzystywany do niesienia pomocy potrzebującym jej mieszkańcom. Strażacy liczą zatem na ich pozytywną reakcję. Wszystkie osoby i instytucje chętne do wsparcia inicjatywy ochotników, na których pomoc zawsze mogą liczyć, proszone są o kontakt z prezesem jednostki OSP, Tomaszem Barańskim, tel. 609 977 311.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here