Pijany kierowca motoroweru miał dużo szczęścia

0
263
getimg-2

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj, tj. 21 sierpnia br., o godzinie 00.10, w Brdowie. – Na wysokości ulicy Cmentarnej w Brdowie doszło do czołowego zderzenia motoroweru z pojazdem osobowym, za kierownicą którego siedziała 22-letnia mieszkanka gminy Izbica Kujawska. W wyniku silnego uderzenia kierujący motorowerem 28-letni mieszkaniec gminy Przedecz wypadł z jednośladu, przeleciał w powietrzu kilka metrów, a następnie upadł, doznając obrażeń kończyn dolnych. Został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Kolepoinformował rzecznik prasowy KPP w Kole, podisp. Przemko Chudykowski.

Na szczęście, obrażenia mężczyzny nie okazały się poważne i w niedługim czasie został wypisany do domu. – Zdarzenie zostało zatem zakwalifikowane jako kolizja. Sprawca został ukarany mandatem karnym, ale oprócz tego, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a miał 2,5 promila w wydychanym powietrzu, odpowie przed sądem dodał oficer prasowy KPP w Kole.

Kierująca mazdą kobieta była trzeźwa. Ani ona, ani osoby podróżujące z nią, nie ucierpiały. Na miejscu, oprócz policjantów i załogi karetki pogotowia, pracowało 12 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Brdowie, którzy działania ratownicze prowadzili nieco ponad półtorej godziny.

zdjęcie: KP PSP w Kole

Inne zdarzenia z udziałem jednośladów – czytaj TUTAJ