Już w przedszkolu wypatrują przyszłych mistrzów w wioślarstwie

0
63
86970894_223394352035725_1234318109892935680_n

Już w najbliższą sobotę, 22 lutego, w Brdowie, członkowie MKS-u Brdów oraz wszyscy chętni, na ergometrach wioślarskich zmierzą się z Wartą.

Czytaj: 808 kilometrów, czyli rzucili wyzwanie Warcie!

Tymczasem wyszkolenie przyszłych mistrzów w wioślarstwie wymaga czasu i cierpliwości. Przede wszystkim jednak potrzeba chętnych. W brdowskim przedszkolu nauczyciel wychowania fizycznego promował wioślarstwo wśród najmłodszych z nadzieją, że może znajduje się wśród nich przyszły olimpijczyk lub mistrz świata. Dzieci były bardzo zainteresowane ergometrami i ich działaniem. Po pokazach, w których wziął udział dyrektor zespołu szkół oraz młoda zawodniczka, przedszkolaki chętnie spróbowały swych sił. Przekonały się, że ergometr jest dobrym narzędziem do ćwiczeń. Przy okazji wychowawczyni grupy przedszkolaków przypomniała o zaletach uprawiania sportu, i o tym, jaki jest on ważny dla zdrowia już od najmłodszych lat. – Zachęcanie do uprawiania wioślarstwa trzeba rozpoczynać już w przedszkolu. Może któreś z dzieci złapie bakcyla i w przyszłości zacznie trenować wioślarstwo w naszej szkole – powiedział Dariusz Racinowski. – Mam nadzieję, że maluchom się podobało. Zachęcą swoich rodziców, by wspólnie wziąć udział w wirtualnym przepłynięciu Warty na ergometrach wioślarskich. Wierzę też, że w przyszłości niektórzy z nich będą wioślarzami – dodał Bartosz Mikołajczyk.

źródło i zdjęcia: SP w Brdowie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here