Od jutra koleją dłużej i z przesiadkami… Dwa lata potrwają utrudnienia na linii Warszawa-Poznań

0
741
Od jutra koleją dłużej i z przesiadkami... Dwa lata potrwają utrudnienia na linii Warszawa-Poznań

.Od jutra koleją dłużej i z przesiadkami… Dwa lata potrwają utrudnienia na linii Warszawa-Poznań

,Od 12 czerwca, mieszkańców Koła i powiatu kolskiego. Szczególnie tych, którzy do Poznania i Warszawy często jeżdżą pociągami, czekają duże utrudnienia. Związane są one z pracami modernizacyjnymi. Prowadzonymi przez PKP PLK SA na trasie E-20. Roboty potrwają do czerwca 2019 roku.

Modernizacja trasy kolejowej E-20 na odcinku Poznań-Warszawa ma przynieść wiele korzyści, ale zanim będą one odczuwalne, podróżnych czekają wielkie utrudnienia. Prace ruszają 12 czerwca i zajmą dwa lata. Na odcinku Podstolice-Konin będą prowadzone od czerwca 2017 do lipca 2018, na trasie Kutno-Konin od lipca do sierpnia 2018, a Zamków-Konin – od sierpnia 2018 do czerwca 2019.

Na odcinku Swarzędz-Podstolice roboty wykonywane są na jednym torze. A ruch pociągów jest  prowadzony drugim. Efektem przedsięwzięcia ma być większa ilość pociągów. Ponadto perony zostaną lepiej wyposażone i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, połączenia regionalne będą sprawniejsze, a skrzyżowania z torami – bezkolizyjne. Kilka stacji i przystanków, m.in. Łowicz, Kutno, Koło i Konin będą kompleksowo przebudowane.

Zanim jednak to nastąpi, mieszkańcy Koła i powiatu kolskiego będą musieli uzbroić się w cierpliwość. I przyzwyczaić do dłuższych podróży oraz przesiadek.

Od 11 czerwca na trasie Warszawa-Poznań obowiązuje nowa organizacja ruchu. Między stolicą Wielkopolski a Warszawą kursować będzie 12 par pociągów. Do dyspozycji pasażerów przygotowanych zostało sześć połączeń Express InterCity (EIC), pięć TLK (Twoje Linie Kolejowe) oraz jedno IC (InterCity). Składy PKP Intercity pojadą dłuższą trasą przez Gniezno. Ponadto cztery pary pociągów (trzy TLK oraz jeden IC) zatrzymają się na stacji Inowrocław Rąbinek. Czas przejazdu pociągów PKP Intercity, między Warszawą a Poznaniem, wydłuży się od 40 minut do ponad godziny.

Od jutra koleją dłużej i z przesiadkami... Dwa lata potrwają utrudnienia na linii Warszawa-Poznań

W trakcie trwania remontu PKP Intercity uruchomi komunikację zastępczą na odcinku Września-Kutno dla pomijanych miejscowości. Między Kutnem, Kołem a Koninem będą kursować cztery pary autobusów skomunikowanych z pociągami jadącymi do i z Warszawy. Natomiast do Wrześni pojadą dwie pary autokarów do i z Gniezna, zapewniając przesiadkę do pociągów jadących w kierunku stolicy. Dodatkowo funkcjonuje  skład relacji Warszawa-Konin. Który   zsynchronizowany jest  z autobusem kursującym ze Słupcy.

Od 12 czerwca czas przejazdu autobusem na odcinku Konin-Wrześna. W zależności od pory dnia i natężenia ruchu. Wahać  się będzie od 1 godziny i 20 minut do 1 godziny i 40 minut. Dla autobusów, które będą kursować między Koninem a Wrześnią, przygotowywane są specjalne przystanki. Przewoźnik chce wprowadzić także dodatkowe połączenia autobusowe między Koninem a Poznaniem. Których czas przejazdu będzie wynosił około 1 godziny i 40 minut.

Na czas prowadzonego remontu PKP Intercity obniży ceny biletów.
Dla pasażerów podróżujących na trasie Warszawa-Poznań przygotowano specjalną ofertę. W ramach promocji „Bilet Taniomiastowy”.

Ceny biletów na przejazdy pociągami TLK oraz IC, które jeżdżą zmienioną trasą  zostały pomniejszone o 10%

Nowy rozkład jest dostępny na stronie http://rozklad-pkp.pl/

źródło: PKP PLK SA, Koleje Wielkopolskie sp. z o.o.