Jeźdźcy, piękne konie i duże zainteresowanie mieszkańców [FOTO, WIDEO]

0
381

Wczoraj błonia wokół stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole wypełnili jeźdźcy, piękne konie oraz ich miłośnicy. Kolskiemu Piknikowi Jeździeckiemu towarzyszyły II Kolskie Zawody w Skokach przez Przeszkody. Zainteresowanie wydarzeniem, zarówno ze strony zawodników jak i obserwatorów, było bardzo duże.

Konkursy hippiczne i możliwość spędzenia czasu w towarzystwie pięknych zwierząt ściągnęły wczoraj na kolskie błonia wielu mieszkańców Koła i powiatu. Kolski Piknik Jeździecki, któremu towarzyszyły II Kolskie Zawody w Skokach przez Przeszkody zorganizowała Stadnina Koni Czołowo – Justyna Banaszewska, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kole, kolskim samorządem miejskim, posłem na sejm RP Leszkiem Galembą, Stowarzyszeniem „Kolanie”, Dariuszem Bejmem – Drukarnią „Dagraf” oraz Piotrem Śniegockim.

W ramach konkursu hippicznego przeprowadzono zawody jeździeckie, podczas których jeźdźcy i ich konie walczyli o główne trofea, którymi były Puchary Drukarni „Dagraf” – Dariusza Bejma, Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka, Starosty Powiatu Kolskiego Wieńczysława Oblizajka, Posła na Sejm RP Leszka Galemby oraz Stowarzyszenia „Kolanie”.

Część konkursowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zawodników. Wzięli w nich udział mężczyźni i kobiety, bez rozgraniczenia ze względu na wiek zarówno dosiadających koni, jak i samych zwierząt. W porównaniu z rokiem ubiegłym liczna startów zwiększyła się dwukrotnie. Rok temu było ich około 40, w tym natomiast ponad 90.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego oraz galerii zdjęć.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here