Jest wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego. Alicja Wapińska już nie jest radną

1
412

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażaleniem radnej Alicji Wapińskiej na decyzję o wygaszeniu jej mandatu, którą wydał wojewoda wielkopolski.

Alicja Wapińska nie jest już radną Rady Miejskiej w Kole. Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego, 11 maja Alicja Wapińska straciła mandat. Sąd oddalił bowiem jej skargę kasacyjną, którą złożyła na wyrok Wielkopolskiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu. Przypomnijmy, że wyrok ten podtrzymał zarządzenie zastępcze wydane przez wojewodę wielkopolskiego o wygaśnięciu jej mandatu.

Wyrok NSA kończy zatem procedurę odwoławczą, a z chwilą jego ogłoszenia stał się on prawomocny. To z kolei oznacza, że podczas najbliższego posiedzenia miejskiego organu uchwałodawczego Alicja Wapińska nie zasiądzie już przy stole przyrzeczonym dla rajców.

Czytaj także:

Mieli obradować ws. uchwały o wygaśnięciu mandatu radnej Alicji Wapińskiej, ale przybyło tylko 9, spośród 21 miejskich rajców!

Wojewoda stwierdził wygaśnięcie mandatu radnej Alicji Wapińskiej

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here