Jeśli sport jest dla Ciebie ważną dziedziną życia, SP nr 2 w Kole zaprasza do klas sportowych. Nabór trwa!

0
183

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole jest pierwszą w mieście i powiecie, w której otwarte zostały klasy (oddziały) sportowe, aby dać dzieciom, zdolnym piłkarzom, szansę rozwijania sportowej pasji w Kole, bez konieczności wyjeżdżania z miasta. Impulsem do powstania tych klas było zwycięstwo szkolnej drużyny w krajowym finale Turnieju Orlika.

Ponadto szkoła organizuje cykliczny Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Mini-Euro, podczas którego dzieci z Koła mogą współzawodniczyć z rówieśnikami z Ukrainy, Gruzji, Białorusi i Mołdawii, natomiast klasa korfballowa trenera Waldemara Pietrzaka to jedyna taka klasa sportowa w Polsce.

W tym roku placówka kontynuuje rekrutację. Koło jest polskim centrum korfballa. Przy SP nr 2 od ponad 20 lat działa UKS Maratończyk. Szkoła współpracuje z trenerem z Holandii. Holenderska młodzież przyjeżdża do naszego miasta, mieszka u rodziców uczniów, a młodzi kolanie jeżdżą na zawody do Holandii.

NABÓR DO KLAS SPORTOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W KOLE

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi, jak co roku, ogłasza nabór do oddziałów sportowych o profilu piłki nożnej i korfballu. W sobotę, 17 marca, od godziny 10.00 do 13.00 szkoła zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, podczas którego odbędzie się trening pokazowy (godz. 11.00) a także spotkanie dotyczące naborów na rok 2018/2019 dla uczniów klas IV i VII szkoły podstawowej o profilu piłki nożnej i korfballu.

Klasy sportowe w SP 2 Koło funkcjonują od 5 lat na różnych poziomach. W szkole aktualnie uczy się i trenuje 85 sportowców w czterech oddziałach na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Od roku szkolnego 2017/18 funkcjonuje oddział sportowy o profilu korfballu. Jest to jedyny oddział w Polsce.

Dla zainteresowanych mamy kilka informacji szczegółowych.

Jakie są cele klas sportowych w SP nr 2?

To przede wszystkim pogodzenie nauki i wychowania ze sportem. Trenerzy, nauczyciele i wychowawcy kładą duży nacisk na naukę swoich podopiecznych. Uczniowie co roku, w licznym gronie, odbierają nagrody, wyróżnienia i stypendia. Po pierwsze zadaniem wychowawców jest przygotowanie młodych ludzi do samodzielnego podejmowania decyzji, odwagi życiowej, kreatywnego myślenia, nie tylko na boisku, ale przede wszystkim poza nim. Po drugie, trenerzy zapewniają młodym osobom możliwość rozwoju sportowego na najwyższym poziomie.

Co oferują oddziały sportowe?

Każdy z uczniów otrzymuje kompletny sprzęt treningowy w postaci dresu treningowego, dresu wyjściowego, torby oraz dwóch kompletów strojów, ortalionów i kurtek. Propagując sport i chcąc zmotywować młodych ludzi, organizowane są wyjazdy na mecze reprezentacji Polski i klubów ekstraklasy. Jednak najważniejszą rzeczą jest to, że prowadzone są profesjonalne szkolenia oparte na odpowiednio przygotowanym dla zawodników programie. Szkoła organizuje wyjazdy na turnieje ogólnopolskie i międzynarodowe, a także obozy sportowe. Oddział sportowy o profilu korfballu, za który w szkole odpowiedzialny jest trener Młodzieżowej Reprezentacji Polski, daje możliwość szkolenia na najwyższym poziomie w Polsce.

Kto może zostać uczniem oddziałów sportowych?

Każda osoba, dla której sport jest ważną częścią życia, kto chce się rozwijać, spełniać marzenia i przeżyć wyjątkową przygodę razem z SP nr 2. Aby zasilić szeregi nie trzeba być zawodnikiem żadnego klubu.

Jakimi sukcesami sportowymi mogą pochwalić się oddziały sportowe?

Najważniejszym sukcesem, oprócz licznie wygrywanych turniejów i meczów, jest to, iż absolwenci SP nr 2 w Kole, opuszczając mury szkoły są przygotowani życiowo i chętnie wracają wspomnieniami do lat w nich spędzonych. Jednym z sukcesów oddziałów sportowych, a dla wielu z uczniów najważniejszym, jest możliwość gry w piłkę nożną i korfball na jak najwyższym poziomie. Piłkarze SP nr 2 co roku wzbudzają zainteresowanie takich klubów jak Widzew Łódź, Warta Poznań, SMS Włocławek, SMS Łódź, GKS Bełchatów, GKS Katowice, Miedź Legnica, Ruch Chorzów, Arka Gdynia i Pogoń Szczecin. Siedmiu wychowanków reprezentuje barwy powyższych klubów. Zawodnicy SP nr 2 na co dzień w dużym gronie reprezentują klub MKS Olimpia Koło na poziomie ligi wojewódzkiej trampkarzy i juniorów. Funkcjonowanie oddziałów sportowych w znacznym stopniu przyczyniło się do tego, że klub MKS Olimpia Koło posiada dwie drużyny młodzieżowe na poziomie I Ligi Wojewódzkiej. W drużynie juniora młodszego z kadry 24-osobowej, 23 zawodników to obecni uczniowie i absolwenci oddziałów sportowych. W trampkarzu starszym z kadry 19-osobowej 15 zawodników to obecni uczniowie oddziałów sportowych, natomiast ośmiu z zawodników SP nr 2 zasila obecnie pierwszą drużynę MKS Olimpia Koło. Zawodnicy trenujący korfball występują na co dzień w klubie Maratończyk Koło i walczą w rozgrywkach o puchar Polski i mistrzostwo Polski w kategorii juniorów młodszych z drużynami z całego kraju. Mają również możliwość uczestnictwa w turniejach międzynarodowych w Holandii i Słowacji, a absolwenci szkoły reprezentowali Polskę m.in. na World Games czy Mistrzostwach Świata w Chinach.

Kto odpowiada za szkolenie w oddziałach sportowych w SP 2 w Kole?

Z oddziałami sportowymi pracuje aktualnie trzech wykwalifikowanych trenerów: dwóch piłki nożnej i jeden korfballu:

Piotr Krzyżanowski – dyplom UEFA A, dyplom Coerver Coaching assistant, Coerver Coaching Football Coach, trener w wydziale szkolenia młodzieżowego w OZPN Konin, staże trenerskie: Lech Poznań, Piast Gliwice, GKS Bełchatów, Pogoń Szczecin, Sokół Kleczew, Reprezentacja Polski U-18.

Łukasz Sikorski – dyplom UEFA B, dyplom Coerver Coaching assistant, Coerver Coaching Football Coach, staże trenerskie: Lech Poznań, Piast Gliwice, GKS Bełchatów, Pogoń Szczecin, reprezentacja Polski U-18.

Waldemar Pietrzak – dyplom trenera A , trener Młodzieżowych Reprezentacji Polski (U-19 i U-21 w korfballu), trener edukator Polskiego Związku Korfballu.

Masz pasję, chcesz się rozwijać? Sport jest dla Ciebie ważną dziedziną życia?

Przyjdź do SP nr 2 w Kole i spełnij swoje sportowe marzenia!

Dyrekcja, nauczyciele i trenerzy zapraszają do oddziałów sportowych!

źródło i zdjęcia: SP nr 2 w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here